Fanoušci společnosti Samsung už delší dobu netrpělivě čekají na telefon Samsung Galaxy S23 FE. Jeho cesta na trh je ale, podobně jako u modelu Galaxy S21 FE, poněkud složitá. Jeho uvedení bylo několikrát odloženo a nakonec tipaři tvrdili, že na některé vybrané trhy se telefon dostane ve třetím kvartálu letošního roku. K širšímu globálnímu vydání pak dojde ve čtvrtém kvartálu 2023 a v prvním čtvrtletí 2024. Konkrétní trhy ale nespecifikovali.

Vzhledem k tomu, že Samsung Galaxy S23 FE postupně sbírá globální certifikace, včetně čínské Tenaa, se zdá, že jeho vydání je skutečně na dohled. A v této chvíli tipaři opět spekulovali, že na jeho představení nejdříve dojde v Indii. V tomto se opravdu trefili, protože na indickém Amazonu a také na platformě X na účtu Samsung India už visí první upoutávky.

Samsung Galaxy S23 FE v Indii už příští měsíc

Na upoutávce sice vidíme jen neurčitý popisek, že Samsung Galaxy S23 FE “přijde brzy”, ale tipaři se opět pustili do odhadů. Tvrdí, že na uvedení dojde v první polovině příštího měsíce. Po představení půjde telefon do prodeje na Amazonu. Kromě toho ale nic podrobnějšího o specifikacích, případně ceně telefonu upoutávka neprozradila. Tedy snad jen kromě toho, že telefon má trojitý hlavní fotoaparát, což ale víme například z certifikačního výpisu Tenaa.

Je také otázkou s jakým procesorem model Galaxy S23 FE do Indie dorazí. Proslýchá se totiž, že na některé trhy půjde se Snapdragonem 8 Gen1, na jiné s Exynosem 2200. Co se konfigurace pamětí týče, očekáváme 8 GB operační paměti a 128 GB nebo 256 GB interního úložiště. Baterie má údajně kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 25 W. Hlavní fotoaparát tvoří primární 50 MPix senzor a také 8 MPix teleobjektiv a 12 MPix širokoúhlý objektiv. Přední kamera pak má 10 MPix. AMOLED displej má úhlopříčku 6,4 palce a obnovovací frekvenci 120 Hz. Pokud je tedy pravda, že představovačka proběhne v říjnu/októbri počítáme s tím, že se už brzy rozjede promo kampaň. V rámci ní snad výrobce potvrdí některé z výše uvedených parametrů.