Jestliže jsme se minulou neděli radovali z celkem teplého počasí a babího léta, tak tato neděle nás teplotami pomalu připravuje na přicházející podzim. Ale ani nižší teplota nám nezabránila v tom, abychom jako již tradičně podnikli výlet po čínských e-shopech a připravili pro vás další díl naší rubriky Vychytávky z Číny.

Stejně jako vždy, tak i dnes jsme pro vás vybrali tři gadgety, které jsou praktické, ale nejsou nijak drahé. Hodí se na cesty i do domácnosti a vybere si z nich každý podle svých potřeb a stavu bankovního účtu.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Miniaturní powerbanka a nabíječka v jednom

Powerbanky už patří k neodmyslitelnému základnímu vybavení pánských brašen a dámských kabelek, protože pro moderního člověka není nic horšího než pohled na jednociferné číslo u ikony baterie jeho mobilního telefonu. A právě powerbanka je zaručený způsob jak se této skoro apokalyptické nepříjemnosti zbavit. My pro vás dnes máme jednu velmi zajímavou a praktickou powerbanku. Je opravdu miniaturní a pohodlně se vejde do kapsy, takže ji máte vždy po ruce. Banka díky své kapacitě 20000 mAh a dvěma portům zvládne paralelně nabíjet dva telefony. Její cena ve slevové akci není vysoká a začíná na 13,78 dolaru.

Ultrazvukový odpuzovač komárů

Určitě se shodneme na tom, že komáři patří do kategorie otravných elementů. A je úplně jedno, jestli jste na dovolené, nebo doma. Samozřejmě si můžeme pořídit různé repelenty, ale snadnou pomocí v boji proti bzučivému hmyzu může být i elektronický odpuzovač. Klidně třeba tento ultrazvukový od Xiaomi, který zároveň poslouží i jako noční světlo. Má celkem zajímavý design, takže zapadne do každého interiéru. Zvuk odpuzovače lze nastavit ve dvou režimech a teplé bílé světlo neruší při spánku. Ve slevě na Aliexpress si můžeme vybrat z několika barevných variant a cena odpuzovače je sympatických 5,48 dolaru.

Kuchyňský olejový filtr

Dnešní poslední tip se hodí všem kuchařům a může být užitečným pomocníkem při vaření. Jde totiž o skleněnou nádobu, která má nahoře kovové síto. Při pečení nebo snažení do ní můžeme přes síto přecedit olej a na sítu se zachytí zbytky masa nebo jiných smažených potravin. Samozřejmě bez horního síta můžeme nádobu použít jako odměrku na tekutiny nebo sypké potraviny, případně i jako konvici na čaj nebo kávu. Použití je zkrátka všestranné. Ve slevě je nádoba nabízena o objemu 1 litr, nebo 1,5 litru a cena začíná na 11,05 dolaru.