S přelomem ročních období, teplými barvami přírody a jedinečným zlatavým světlem večerů se vše zdá být mnohem kouzelnější. Není divu, že tolik z nás na podzim rádo utíká do přírody, aby načerpalo novou energii. A není divu, že toto období tolik milují i fotografové krajiny. S novým smatphonem vivo X90 Pro nemusíte mít pokročilé znalosti profesionálních fotografů, abyste zachytili kouzlo podzimu v plné kráse.

Na jeho působivém obrazovém systému se při vývoji  podílel expert na optiku ZEISS. A smartphone tak může přinést novou úroveň kvality obrazu a barevné realističnosti, díky níž každý zachytí bohaté detaily, barvy a emoce přírody. Společnost vivo se spojila s fotografem ZEISS Gabrielem Santosem, aby Vám pomocí svých rad pomohl posunout Vaše podzimní fotografie na ještě vyšší úroveň.

Nejlepší tipy Gabriela Santose pro skvělé podzimní fotografie s vivo X90 Pro:

  • Buďte při fotografování sebevědomí a užívejte si ho

„Rada číslo jedna zní, abyste si věřili a začali fotit. Vždycky jsem hledal nějaký důvod, abych mohl vyrazit do přírody. Fotografování se stalo ideální záminkou, a následně mou životní vášní,“ vysvětluje Gabriel Santos. „Mám to štěstí, že mohu fotografovat s profesionální výbavou ZEISS, ale s chytrými telefony, jako je X90 Pro, vyvinutými společně se společností ZEISS, dosáhnete také opravdu úžasných výsledků. Skvělé světlo a nejmodernější technologie dokáže udělat divy. Během nedávné cesty na Faerské ostrovy se mi s X90 Pro podařilo pořídit několik nádherných snímků.“

  • Přijměte náročné podzimní slunce a využijte mraky pro měkčí světlo

Na podzim, kdy je slunce níže na obloze, jsou krásná ranní a večerní světla. Mít slunce v záběru však může být problematické a někdy je lepší pořídit snímek bez něj. A místo toho si pohrát se světlem, které vrhá. Fotoaparát telefonu X90 Pro je vybaven profesionální povrchovou úpravou ZEISS T* Coating na všech zadních čočkách fotoaparátu, která pomáhá redukovat výskyt „duchů“. A také odlesků od jasných zdrojů. A zachovává tak nádherné barvy, čistotu a kontrast i při fotografování za šera. Na tomto ukázkovém snímku byl použit režim SRAW fotoaparátu X90 Pro, který poskytuje větší dynamický rozsah pro zpracování snímků pořízených za velmi silného světla.

Pro podzim charakteristická kombinace více různých typů počasí může být pro vaše fotografie ideální. Když máte slunečné dny plné mraků, zkuste je využít k nalezení okamžiků, kdy je světlo měkčí. Vše záleží na fotografovaném objektu – někdy může být skvělé přímé sluneční světlo, ale pro jiné objekty může být atraktivnější měkké a jemné světlo, když nad vaším objektem plují mraky.

Použitý režim: 1palcový hlavní fotoaparát ZEISS, ZEISS Natural Color 2.0, SRAW

  • Zvolte správnou kompozici a změňte perspektivu

Bez ohledu na okolní podmínky může být kompozice snímku rozhodující. Naše oči „čtou“ obraz z vrcholu. Neboli z místa, kde se spojují vedoucí linie obrazu. Vždy je velmi zábavné hrát si s prvky obrazu tak, abyste diváka nasměrovali k vrcholu fotografie. Snímek dole je toho příkladem a zároveň odhaluje krásnou krajinu Faerských ostrovů a její jedinečné barvy. Ty fotoaparát X90 Pro bez problémů zachycuje díky profesionálnímu režimu zpracování ZEISS Natural Color 2.0.

Pro změnu kompozice a při fotografování města v krajině je vždy důležité hledat vyšší perspektivu. Pokud fotografujete v hodinách, kdy je slunce nejvýše, je často lepší fotografovat se sluncem za zády. Z toho vyplývá, že ať už používáte celou brašnu plnou profesionální výbavy, nebo pouze telefon jako X90 Pro, jsou jedním z vašich nejdůležitějších nástrojů při tvorbě fotografie nohy. Z pravého snímku je patrné, že se výstup s X90 Pro rozhodně vyplatí!

Použitý režim: 1palcový hlavní fotoaparát ZEISS, ZEISS Natural Color 2.0, SRAW

  • Fotografujte v režimu SRAW s vivo X90 Pro pro ještě lepší kvalitu obrazu při slabém osvětlení

Když si užíváte podzimní večery a světla začíná ubývat, kvalita vašeho zobrazovacího systému je rozhodující pro zajištění ostrých a kvalitních snímků. Vivo X90 Pro nabízí režim SRAW, který zachovává veškerou kvalitu obrazu za slabého osvětlení. Vede si opravdu dobře za jakéhokoli světla take díky velkému 1palcovému snímači hlavního fotoaparátu ZEISS, který celkově pomáhá zachytit mnohem více světla.

Použitý režim: 1palcový hlavní fotoaparát ZEISS, ZEISS Natural Color 2.0, SRAW

O Gabrielovi Santosovi

Gabriel Santos, fotograf společnosti ZEISS, žije ve španělském Lenu a svou vášeň pro přírodu proměnil v kariéru. Kromě profesionálního fotografování krajin vede po celém světě fotografické workshopy, kde poskytuje odborné poradenství v oblasti fotografování přírody.