Tímto článkem se dostáváme k vrcholu včerejší prezentační akce značky Redmi a zároveň k vrcholu řady Note 13. Ano, ani letos v sérii nechybí model Pro Plus. Je to model, na který je výrobce patřičně pyšný a na který upozorňoval dlouho před jeho oficiálním uvedením. Aby taky ne, Redmi Note 13 Pro Plus je totiž úplně prvním telefonem série Note, který se chlubí odolností podle certifikace IP68. K tomu má i další skvělé parametry, atraktivní design a spoustu dalších vychytávek.

Design a displej modelu Redmi Note 13 Pro Plus

Hlavní změnou designu Redmi Note 13 Pro Plus, ve srovnání s jeho sourozenci, je zakřivení. Zakřivený je displej a také zadní panel po bočních hranách. Díky zakřivení má obrazovka téměř nulové boční rámečky, horní a spodní rámečky jsou velmi úzké. “Díra” pro přední kameru opět leží ve středu horní části displeje. Designovou změnou prošel i modul hlavního fotoaparátu. Táhne se po celé horní třetině zadního panelu a od zbytku zad je oddělený buď jinou texturou a nebo jinou barevností. V jeho levé části jsou tři okruží pro tři snímače. Specifikace displeje telefonu Redmi Note 13 Pro Plus je naprosto stejné jako u modelu Note 13 Pro.

Další parametry

Přestože má Redmi Note 13 Pro Plus některé specifikace stejné jako model Pro, jedním z hlavních rozdílů je použitý procesor. Pro Plus totiž dostal osmi jádrový čipset Dimensity 7200 Ultra. Procesor je postavený na 4nm výrobní technologii s GPU Mali-G610 MC4. Čipset z dílen MediaTek doplnilo 12 GB/16 GB operační paměti a 256 GB/512 GB interního úložiště. Konektivita je v podstatě stejná jako u modelu Pro, snad jen tím rozdílem, že Redmi Note 13 Pro Plus nemá 3,5 mm audio jack. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Samozřejmě i v tomto případě je operačním systémem Android 13 s nadstavbou MIUI 14.

Foto výbava, cena a dostupnost

Přestože je design modulu hlavního fotoaparátu jiný, foto výbava je stejná jako u modelu Note 13 Pro. Proto i u modelu Pro Plus najdeme přední 16 MPix kameru a hlavní fotoaparát se snímači s rozlišením 200 MPix, 8 MPix a 2 MPix.

A jak je na tom model Note 13 Pro Plus s cenou? Opět je to trefa do černého, protože i u tohoto modelu výrobce dostál tradici s dobrým poměrem cena/výkon. Stejně jako model Pro, tak se i model Pro Plus začne prodávat 26. září/septembra. Na trh jdou barvy černá, bíla a fialová. Černá a bílá barevná varianta má záda pokrytá AG sklem, fialová varianta má na zádech veganskou kůži. Ceny jednotlivých paměťových verzí jsou následující:

  • 12 GB/256 GB – 1999 jüanů (274 dolary)
  • 12 GB/512 GB – 2199 jüanů (301 dolarů)
  • 16 GB/512 GB – 2299 jüanů (315 dolarů)