Pokud ještě nejste přehlceni novinkami Redmi, které včera značka představila, máme tu pro vás poslední kousek. Společně s telefony řady Note 13 totiž debutovala také TWS sluchátka Redmi Buds 5. To, že dojde i na uvedení nových sluchátek výrobce oznámil doslova na poslední chvíli s tím, že sluchátka podporují ANC. Pojďme se tedy podívat na všechny jejich specifikace a funkce.

Design sluchátek Redmi Buds 5

Nová TWS sluchátka jsou nástupci modelu Buds 4 a jako taková si zasloužila několik vylepšení. To první, které je viditelné pouhým okem je nový design. Sluchátka mají nyní stopku a změnil se i vzhled dobíjecího boxu. Teď už není tak vysoký a má obdélníkový tvar se zaoblenými rohy i hranami. Na trh jdou tři barevné varianty, a to bílá, černá a světle fialová. Design je tedy ergonomický a také box je díky novému tvaru lépe skladný.

Hlavní specifikace a funkce

Samozřejmě hlavní devizou sluchátek Redmi Buds 5 je aktivní potlačení hluku až do 46 dB. A je jistě dobře, že tato funkce už není jen výsadou vlajkových nositelností. Sluchátka mají také širokopásmový rozsah 2 kHz a nabízejí tří úrovňovou redukci šumu. Pro čistý přenos zvuku při telefonních hovorech jsou tu dva mikrofony a AI potlačení hluku.

Redmi Buds 5 podporují Bluetooth 5.3 a lze je nakonfigurovat přes aplikaci Xiaomi Earbuds. Mají také velké 12,4 mm dynamické měniče, 1,6 m dynamickou cívku a robustní neodymový magnet. Díky tomu nabízejí přesnou reprodukci zvuku. Sluchátka také získala certifikaci NetEase Cloud Sound pro svou hardwarovou kvalitu.

Nesmíme zapomenout ani na ekvalizér vyladěný týmem Golden Ears od Xiaomi. Kromě toho je tu i možnost připojení dvou zařízení najednou. A jak jsou na tom sluchátka Buds 5 s výdrží? Výrobce tvrdí, že v kombinaci s dobíjením v boxu vydrží až 40 hodin přehrávání hudby. Na jedno nabití je to až 10 hodin přehrávání. Redmi Buds 5 přijdou na čínském trhu na 199 jüanů (27 dolarů). Do prodeje jde i edice AAPE za 299 jüanů (41 dolarů). Prodeje již běží a speciální edice se začne prodávat 26. září/septembra.