Telefony Samsung Galaxy A05 a Galaxy A05s se v posledních dnech dostaly do hledáčku několika tipařů. Je to hlavně proto, že nejen drahými vlajkovými telefony živ je Samsung. Produkuje i levnější stroje střední třídy, které si na trhu získali silnou fanouškovskou základnu. Produktová řada A je totiž pro ty, kteří si chtějí pořídit telefon od Samsungu a nechtějí za něj zaplatit majlant.

Jak o telefonu Samsung Galaxy A05, tak i o modelu Galaxy A05s už nějaké informace máme. Víme, že právě procházejí různými globálními certifikacemi a také jsme viděli jejich první renderované obrázky. Nyní se na stránkách SamMobile objevily jejich schématické nákresy, které jasně rozklíčovaly, jak vypadají hlavní fotoaparáty obou telefonů a také z nich vyčteme několik dalších specifikací.

Fotoaparáty telefonů Samsung Galaxy A05 a Galaxy A05s

Jak vidíme na nákresech, model Samsung Galaxy A05 má duální hlavní fotoaparát. Ostatně ten jsme viděli i na snímku, který je součástí výpisu z databáze Google Play Console. Tipaři odhadují, že primární snímač má rozlišení 50 MPix a v sestavě jej doplní 2 MPix snímač pro zachycení hloubky ostrosti. Nevylučují ale, že druhý snímač může být i makro objektiv. Nákres také potvrdil dva mikrofony a GPS anténu. Víme i to, že Samsung Galaxy A05 pohání procesor Helio G85 se 4 GB operační paměti a baterie má kapacitu 5000 mAh. Displej telefonu má rozlišení 1600 × 720 pixelů a jemnost 300 ppi.

Model Galaxy A05s má podle nákresu trojitý hlavní fotoaparát. I to souhlasí s rendery, které jsme viděli zhruba před týdnem. Dále na nákresu vidíme NFC anténu, GPS anténu a dva mikrofony. Tipaři tvrdí, že rozlišení snímačů fotoaparátu je 50 MPix a dvakrát 2 MPix. Dále víme, že Galaxy A05s má displej s úhlopříčkou 6,6 place a 5000 mAh baterii. Stejně jako model Galaxy A05 i jej pohání čipset Helio G85 se 4 GB RAM. Oba telefony poběží na systému Android 13 s nadstavbou One UI 5. Výrobce ale zatím nesdělil termín jejich představení.