Tak už zítra to vypukne a pravidelní čtenáři jistě vědí co. Značka Redmi na zítřek naplánovala představovačku telefonů řady Note 13 a už pár dnů dává na svůj Weibo účet upoutávky, kterými upozorňuje na hlavní specifikace chystaných strojů. Největší pozornost na sebe strhly Note 13 Pro a samozřejmě i model Redmi Note 13 Pro Plus. Právě u tohoto modelu totiž očekáváme velká vylepšení a atraktivní design.

Redmi Note 13 Pro Plus je prvním modelem z řady s IP68

To, že je Redmi náležitě pyšné na telefon Redmi Note 13 Pro Plus dokazují i slova Lu Weibinga, šéfa této značky. Podle něj je telefon doslova revoluční, protože je odolný proti vodě a prachu podle certifikace IP68. Tuto vlastnost mají zpravidla vlajkové telefony s vyšší cenou, protože taková odolnost zvyšuje jejich výrobní náklady.

Proto, aby telefon prošel certifikací odolnosti dostal několik nezbytných vylepšení a změn. V první řadě bylo potřeba zvýšit odolnost obrazovky, která má vícevrstvou ochranu. Zadní kryt je dvouvrstvý a důsledně utěsněný. Utěsněný je i slot pro SIM karty a otvor pro otevření slotu. Rám telefonu Redmi Note 13 Pro Plus je vyrobený z pevné hliníkové slitiny se zesílenými rohy. Nerezová ocel a polymerové lepidlo zvyšují odolnost proti pádu. Navíc telefon prošel deseti dodatečnými testy vzduchotěsnosti, což zajistilo 100 % shodu se standardem IP68.

Můžeme se tedy těšit na opravdu špičkový telefon. Jeho výkon zajistí procesor Dimensity 7200 Ultra postavený na 4nm výrobní technologii. Dočkáme se také až 16 GB operační paměti a až 1 TB interního úložiště. Baterie s kapacitou 5120 mAh slibuje delší výdrž a rychlé nabíjení s výkonem 120 W její rychlé nabití. Na své si přijdou i příznivci mobilní fotografie, protože primární snímač Samsung Isocell HP3 Discovery Edition má rozlišení 200 MPix. A zajímavě vypadá i AMOLED displej s rozlišením 1,5K. Další podrobnosti a také cenu modelu Note 13 Pro Plus se dozvíme už zítra.