Fanoušci Redmi se už těší na zítřejší představovačku telefonů řady Note 13. Ovšem nemůžeme zapomínat ani na další telefony této velmi oblíbené značky. Před koncem roku totiž uvidíme další nové stroje, tentokrát ze série K. I o nich už tipaři pomalu začínají sbírat informace a zdá se, že i modely řady K70 budou opravdu zajímavé, a to především nejvyšší model z celé série, Redmi K70 Pro.

Je sice pravda, že tipaři už přinesli i první špatnou zprávu. Alespoň pro ty, kteří u svých telefonů preferují podporu bezdrátového nabíjení. Proslýchá se totiž, že na rozdíl od loňských modelů K60, letošní modely K70 nebudou bezdrátové nabíjení podporovat. Ale na jednoznačné závěry je příliš brzy a v této chvíli jde jen o spekulace. Ovšem podle nových informací to vypadá, že výkon telefonů bude na vysoké úrovni. Tipaři totiž narazili na testovací výpis Geekbench, kde podle všeho objevili model Redmi K70 Pro s procesorem Snapdragon 8 Gen3.

Výsledky benchmarků telefonu Redmi K70 Pro

Telefon Redmi K70 Pro prošel testy s kódovým označením Xiaomi 23117RK66C, které považují za označení právě tohoto stroje. Ve výpisu vidíme, že jej pohání osmi jádrový procesor společnosti Qualcomm s označením “Manet”. Jádra procesoru jsou rozdělena do tří clusterů s architekturou 1/2/5. Maximální takt na primárním jádru je 3,19 GHz. Podle toho, co zatím o vlajkovém Snapdragonu 8 Gen3 víme, jde o něj. Čipset ale Qualcomm představí až příští měsíc, takže počkejme na oficiální potvrzení.

Ve výsledcích vidíme, že telefon Redmi K70 Pro získal v Single-core testu 1100 bodů a ve více jádrovém testu pak 5150 bodů. Procesoru při testech sekundovalo 16 GB operační paměti a systém Android 14. U operačního systému očekáváme, že jej doplní nadstavba MIUI 14. V závěru připomeneme, že podle tipařů dostane standardní model K70 procesor Snapdragon 8 Gen2. O třetím chystaném modelu Redmi K70e zatím nemáme žádné informace.