Společnost Huawei se v posledních dnech pěkně rozjela. Představila telefony řady Mate 60, skládací telefon Mate X5, sluchátka FreeBuds Pro 3 a také hodinky Watch GT 4, které se prodávají i na českém trhu. Tím ovšem krasojízda nekončí. Na čínské síti se právě objevila upoutávka, že Huawei chystá další představovačku na 25. září/septembra a na ní představí nový tablet Huawei MatePad Pro 13.2. Už z názvu je zřejmé, že půjde o skutečně velké zařízení s 13,2 palcovým displejem. Tím se stane největším tabletem této značky.

Hlavní specifikace tabletu Huawei MatePad Pro 13.2

Oficiální upoutávka sice neuvádí hlavní specifikace chystaného tabletu Huawei MatePad Pro 13.2, ale částečně odhaluje jeho design. Zdá se, že tablet je velmi tenký a zřejmě i lehký. Dále si všimneme, že rámečky kolem displeje jsou také tenké a souměrné. Díky tomu má tablet velkou užitnou plochu, což ještě podtrhne úhlopříčka obrazovky s 13,2 palce.

Velikost tabletu Huawei MatePad Pro 13.2 jej přímo předurčuje k tomu, aby podporoval přídavnou magnetickou klávesnici a stylus M Pencil. Ale zda budou tyto periferie součástí balení a nebo je výrobce pošle do samostatného prodeje zjistíme až na představovačce. Jak na tom je tablet s foto výbavou z upoutávky nezjistíme. Tipaři ale odhadují, že hlavní fotoaparát je duální.

Dále je prý také pravděpodobné, že Huawei MatePad Pro 13.2 pohání procesor Kirin 9000s. Jde tedy o stejný čipset, který dostaly i telefony řady Mate 60. Jak už víme, procesor podporuje 5G sítě, což společnost Huawei lehce uvolnilo od amerických sankcí. Kromě toho na upoutávce vidíme i logo NearLink, což naznačuje, že tablet podporuje bezdrátovou technologii StarLight. Tato technologie kombinuje to nejlepší z Bluetooth a Wi-Fi a má například o 60 % nižší energetickou spotřebu než tradiční bezdrátová připojení. Dále se také proslýchá, že kromě tabletu Huawei uvede na představovačce i další produkty. Snad už brzy prozradí o co půjde.