Fanoušci značky Honor si jistě vzpomenou na loňské vydání telefonu Honor X40 GT. Šlo o telefon zaměřený na výkon, což také avizuje jeho název. Ale i design potěšil oko estétů a cena také nevypadala špatně. Možná proto, že alespoň na čínském trhu měl tento stroj slušný úspěch, se můžeme těšit na další model ze série X40 GT. Tentokrát půjde o verzi Honor X40 GT Racing Edition.

Specifikace a design telefonu Honor X40 GT Racing Edition

Na čínském Weibo už visí upoutávka na představovačku telefonu Honor X40 GT Racing Edition a díky ní víme, že na jeho uvedení dojde už zítra. Na teaseru je také fotka telefonu, ze které je jasné, že se design nové edice výrazně nezměnil ve srovnání s původním modelem v barvě Racing Black.

Běžná verze šla na trh ve třech barvách, kdežto Honor X40 Racing Edition jde na trh ve dvou barvách, a to černé a bílé. U bílé varianty se středem od kruhového modulu fotoaparátu táhne černý pás a stejně tak i u černé varianty. V pásu vidíme nápis “Matrix AI vision Camera”, který je u původního modelu v modulu fotoaparátu.

Tolik tedy k designu. A jak na tom je model Racing Edition s parametry? Stejně jako původní verze i novou edici pohání procesor Snapdragon 888. K němu výrobce přidal 12 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště. To je drobná změna ve srovnání s původními 8/12 GB RAM a 256 GB interní paměti. Ostatní specifikace jsou prý stejné. Dočkáme se tedy TFT LCD displeje s úhlopříčkou 6,81 palce, rozlišením 2388 ×1080 pixelů a obnovovací frekvencí 144 Hz. Dále pak baterie s kapacitou 4800 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Hlavní fotoaparát je trojitý s 50 MPix a dvěma 2 MPix snímači. Přední kamera má 16 MPix. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Magic UI 6.1.