Značka Redmi se chystá na představovačku. Proběhne 21. září/septembra v Číně a ti, kteří čekají na novou generaci telefonů Redmi Note jistě vědí, že řada Note 13 je na dohled. Výrobce totiž minulý týden potvrdil, že právě tyto telefony v Číně představí. Dočkáme se minimálně tří modelů, a to Note 13, Redmi Note 13 Pro a Note 13 Pro Plus. Nové telefony tak na trhu nahradí loňské modely Note 12.

Zároveň s potvrzením termínu představovačky výrobce zveřejnil i další upoutávku, která avizovala změnu designu u modelu Note Pro Plus. Nutno říci, že vzhled je velmi atraktivní a skutečně odkazuje na to, že tento model je tím nejvyšším z celé řady. Ovšem ani model Redmi Note 13 Pro nebude k zahození. I on se totiž dočká několika vylepšení. A tím hlavní je podle další nové upoutávky procesor Snapdragon 7s Gen2.

Redmi Note 13 Pro prošel testy Geekbench s novým čipsetem

Vzhledem k tomu, že Qualcomm představil procesor Snapdragon 7s Gen2 o tomto víkendu, podíváme se nejdřív na něj. Jde o čipset pro telefony střední třídy. Je postavený na 4nm výrobním procesu a má osm jader rozdělených do dvou clusterů. První čtveřice jader má maximální takt 2,4 GHz a druhá čtveřice je taktovaná na 1,95 GHz. GPU Adreno zatím Qualcomm nespecifikoval. A jaký výkon podal tento čipset, který prošel benchmarkovými testy v telefonu Note 13 Pro?

Model Note 13 Pro má v testech Geekbench kódové označení 2312CRAD3C. Ve výpisu vidíme, že výkon zhruba odpovídá výkonu Snapdragonu 7 Gen1, ale příliš nezaostává za výkonem procesoru Dimensity 7200, který pohání model Note 13 Pro Plus. Pro lepší ilustraci porovnejme oba výsledky. Redmi Note 13 Pro se Snapdragonem 7s Gen2 získal 1012 a 2943 bodů a čipset Dimensity 7200 má skóre 1122 a 2636 bodů. A doplníme i to, že Snapdragon 7s Gen2 je při testech spárovaný s 16 GB operační paměti a se systémem Android 13. Samozřejmě je potřeba brát v potaz, že jde o benchmarkové testy a reálný výkon ukáže až běžné používání telefonu Note 13 Pro.