Stejně populární jako řada telefonů Redmi Note je i série Redmi K. V obou případech se nových modelů dočkáme ještě letos. Nové telefony Note 13 představí Redmi už doslova za pár dnů a na nové modely řady Redmi K70 si zřejmě počkáme až na konec letošního roku. Ostatně ve stejném období debutovala loni i série K60.

Tipaři odhadují, že stejně jako loni, tak i letos najdeme v řadě K70 tři modely, konkrétně Redmi K70, K70 Pro a K70e. K tomu ale dodávají, že letos se nedočkáme jedné z funkcí, ze které byli loni fanoušci značky Redmi nadšeni. Dva z modelů měly totiž podporu bezdrátového nabíjení, což byla v sérii K velká novinka. Proč výrobce letos upustil od podpory bezdrátového nabíjení zatím ale není jasné. Je ale pravda, že do vydání řady Redmi K70 je ještě dost času a nebývá než doufat, že se tyto odhady tipařů nepotvrdí. Telefony totiž opět dostanou zajímavé specifikace.

Co zatím víme o telefonech Redmi K70

Hlavní zprávou je asi to, že telefony pohánějí prémiové procesory společnosti Qualcomm. Modelu Redmi K70 výrobce nadělí Snapdragon 8 Gen2 a model Pro pak dostane vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen3. Historie se tedy opakuje, protože loni měl standardní model čipset Snapdragon 8+ Gen1 a model Pro vlajkový Snapdragon 8 Gen2. Oba chystané telefony budou velmi výkonné a pokud se Redmi opět podaří udržet dobrý poměr cena/výkon, mohou aspirovat na titul “zabiják vlajkových lodí”.

Tipař Digital Chat Station dále dodává, že telefony mají “plochý design”. Mají tedy plochá záda i displej bez zakřivení. Kolem obrazovky jsou prý velmi úzké rámečky a rozlišení obrazovky je 2K. Standardní i Pro model mají také kovový středový rám a vylepšený povrch skleněného zadního panelu. O modelu K70e se zatím tipaři nezmiňují. Je ale pravděpodobné, že se další podrobnosti o specifikacích všech tří telefonů na síti objeví už brzy.