Společnost Vivo nemá ve svém portfoliu jen prémiové telefony se skvělou foto výbavou. Najdeme tu i levnější stroje, které mají své místo v produktové řadě Y. Každým rokem se jich na trh dostane celkem dost a jedním z posledních, který Vivo prodává i na českém trhu, je model Y36. Nově tuto sérii Vivo rozšířilo o model Vivo Y17s a jeho představovačka proběhla v Singapuru.

Specifikace telefonu Vivo Y17s

Už design modelu Vivo Y17s dává najevo, že nejde o příliš drahý telefon. Rámečky kolem displeje jsou širší, brada také. Nad obrazovkou je malý kapkovitý výřez pro přední kameru. Zadnímu panelu dominuje obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se dvěma okružími a LED bleskem. Obrazovka jako taková je typu IPS LCD s úhlopříčkou 6,56 palce, rozlišením 1612 × 720 pixelů a obnovovací frekvencí 60 Hz. Obrazovka podporuje 83 % barevný gamut NTSC, jas 840 nitů a jemnost 269 ppi.

Nižší cenu telefonu Vivo Y17s zajistil také použitý procesor. Je jím čipset Helio G85 z dílen společnosti MediaTek. K němu výrobce přidal 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit. Baterie má slušnou kapacitu 5000 mAh, ale podporuje “jen” rychlé nabíjení s výkonem 15 W. Konektivitu zastupuje duální SIM, dvoupásmová Wi-Fi, Bluetooth 5.0, GPS, port USB-C a 3,5 mm audio jack.

Model Vivo Y17s je navíc odolný podle certifikace IP54. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou FunTouch OS 13. Ve foto výbavě najdeme přední 8 MPix kameru a duální hlavní fotoaparát. Ten tvoří 50 MPix primární snímač a 2 MPix senzor pro zachycení hloubky ostrosti. Jak už bylo řečeno, telefon Vivo Y17s není příliš drahý. V Singapuru jde do prodeje za 199 singapurských dolarů, což je v přepočtu zhruba 146 dolarů amerických. Vybrat si můžeme z barev Glitter Purple a Forest Green. Je pravděpodobné, že následně se telefon dostane i na další asijské trhy.