Představení vlajkových telefonů Samsung Galaxy S24 je ještě docela daleko. To ale rozhodně neznamená, že by se o nich už nyní hodně nemluvilo. Fanoušky společnosti Samsung samozřejmě s předstihem zajímá, jaká vylepšení chystané telefony dostanou a tipaři se je snaží pravidelně informovat.

Jednou z poměrně důležitých zpráv pro evropské fanoušky je info o tom, že právě na evropský trh dorazí telefony Samsung Galaxy S24 s procesorem Exynos 2400. Tedy snad jen kromě modelu Galaxy S24 Ultra. Ten podle tipařů pošle výrobce na všechny trhy výhradně s čipsetem Snapdragon 8 Gen3. Tipaři dále hovoří i o pozměněném designu telefonů a vylepšeném fotoaparátu. Ovšem od věci jistě není vědět, jaký výkon nabíjení telefony dostanou. Víme totiž, že co se týče výkonu nabíjení Samsung považuje za maximum 25 W, případně 45 W u modelu Ultra.

Telefony řady Samsung Galaxy S24 mají certifikaci 3C

Můžeme rovnou říci, že čínská certifikace 3C potvrdila výkon nabíjení všech tří telefonů řady Samsung Galaxy S24, ale žádné překvapení nepřinesla. Respektive ani u těchto nových vlajkových telefonů nepřekvapil Samsung. Vše zůstává při starém. A to přesto, že tipaři spekulovali o tom, že je možné, že u modelu Ultra výrobce na výkonu nabíjení přidá. Jak to tedy podle certifikace vypadá s výkonem nabíjení jednotlivých modelů?

Standardní Samsung Galaxy S24 figuruje v certifikačním výpisu s kódovým označením SM-S9210. Model Galaxy S24 Plus má označení SM-S9260 a model Ultra prošel certifikací s označením SM-S9280. U standardního modelu se ve výkonu nabíjení nic nemění a stejně jako Galaxy S23 podporuje 25 W nabíjení. Modely Galaxy S24 Plus a S24 Ultra pak dostaly shodně 45 W nabíjení. K tomu snad dodáme jen to, že model S24 Plus má mírně větší baterii než jeho předchůdce a jde o 4900 mAh akumulátor. Model Ultra má ale stejnou 5000 mAh baterii jako S23 Ultra. O standardním modelu se proslýchá, že má 4000 mAh akumulátor, ale tato informace zatím není potvrzená.