Po včerejším článku o krytech Njord, zde máme další příslušenství pro žhavou novinku. Se startem předobjednávek nové řady telefonů iPhone 15 představuje dánský výrobce PanzerGlass své inovované, a ještě odolnější příslušenství. Zákazníci se mohou těšit na tvrzená skla s mnoha variantami, oblíbené kryty vylepšené revolučním materiálem D30, nebo na ochranu jednotlivých čoček fotoaparátů – HOOPS. Ta nijak nezkresluje výsledky pokročilé foto sestavy, a to ani za použití blesku.

Nové příslušenství PanzerGlass pro modely iPhone 15

Nová tvrzená skla PanzerGlass™ pro modely iPhone 15 přinášejí vysokou odolnost, zajímavé variace a značně zvýšenou ochranu proti poškrábání. 3x vyšší oproti loňským sklům určených pro řadu iPhone 14 a nerozhodí je tak ani přímý střet s klíči v jedné kapse. Ani tento rok nechybí v balení PanzerGlass™ skel pro iPhone 15 zakoupených u vybraných prodejců online praktický aplikátor. Díky tomu bude nalepení skla otázkou minuty. Samotný aplikátor je pak vyrobený ze 100% recyklovaného plastu a je dále recyklovatelný. Novinkou je však přítomnost QR kódu na prodejním balení pro rychlý přístup k videu s návodem. Pokud by se i přesto nepodařilo sklo nalepit napoprvé správně, tak se zákazníci nemusejí ničeho obávat, jelikož PanzerGlass™ skla lze až 200krát aplikovat bez ztráty funkčnosti.
Nejprodávanější verzi skel PanzerGlass™, pokrývající celou přední stranu telefonu, označovanou jako Ultra-Wide-Fit, si zákazník může vybrat také v mnoha různých variantách dle stylu využití. Kromě klasické 100% křišťálově průhledné verze nechybí v nabídce EyeCare protection sklo. To kombinuje antireflexní vlastnosti pro skvělou čitelnost na přímém slunci. Nově se jedná o lesklé sklo namísto matného a filtr proti modrému světlu, který se stará o pohodlí a zdraví očí při sledování obrazovky telefonu před spaním. I přes tyto vlastnosti navíc sklo téměř nezkresluje barevné podání displeje. Ani tento rok nechybí stále populárnější varianta s filtrem pro ochranu soukromí, která zabraňuje okolí vidět obsah obrazovky uživatele.

Udržitelnost a ochrana naší planety je pro PanzerGlass™ nejen tento rok velké téma. Kromě prodejních balení PanzerGlass™ příslušenství, které jsou certifikované FSC™ (za každý použitý strom je vysazen strom nový) a lze je jednoduše recyklovat, přichází na trh novinka Re:fresh. Re:fresh je nové tvrzené sklo tvořené z 45 % z recyklovaného odpadu. I přes to nabízí vysokou odolnost a další oceňované vlastnosti PanzerGlass™ skel.

Revoluční kryty s materiálem D30

PanzerGlass příslušenství iPhone 15

Značného vylepšení se dočkaly i velmi oblíbení kryty PanzerGlass™ HardCase a PanzerGlass ClearCase. ClearCase je tvořen tvrzeným sklem o tloušťce 0,7 mm a odolným TPU rámečkem s 44% podílem rostlinného obsahu – D30 Bio. Kryt nechá naplno vyniknout jedinečný design telefonu. A zároveň ho díky dvojnásobné certifikaci Military Standard ochranní i při pádu z výšky 2,4 metrů. HardCase jde ještě dále. Splňuje dokonce trojnásobně certifikaci Military Standard. To znamená že přežije i pád z 3,6 metrů. I tak si zachovává průhledný design a je vyroben z odolného 100% recyklovaného polykarbonátu na zadní straně. A stejně jako ClearCase z TPU rámečku s 44% podílem D30 Bio. Oba kryty zaručují, že i při ošklivém pádu se budou telefony iPhone řady 15 cítit jako v bavlnce.

D30 se ve své syrové podobě chová jako kapalina, kde molekuly materiálů volně protékají. To tomuto materiálu dává měkkost a pružnost. A díky tomu je výsledný produkt schopen pohltit značné množství energie při nárazu. D30 se aktuálně nejvíce používá u chráničů na motocykly. Jako je helma, rukavice nebo chrániče končetin a zad. Nejen díky své odolnosti, ale hlavně pružnosti, je zde velmi oblíbený.
PanzerGlass™ ClearCase a HardCase pro novou řadu iPhone 15 jsou tak vůbec prvními ochrannými kryty pro mobilní telefony, ve kterých byl tento revoluční materiál použit. V samotných krytech se nachází v jeho rámečcích. A zajišťuje, že kryt dokonale odpruží i ty nejdrsnější pády na beton nebo kámen. Materiál byl navíc uzpůsoben do barev rámečku krytů. Tedy do černé a průhledné. Samozřejmostí je pak stejně jako minulý rok plná kompatibilita s MagSafe u HardCase a částečná u ClearCase.

Už žádné „Ups“ s PanzerGlass Hoops

PanzerGlass™ Hoops jsou ochranné skla na čočky fotoaparátu, které nejen maximálně chrání pokročilou fototechniku nových telefonů, ale hlavně nijak nezkreslují výsledné fotky, a to ani při focení s bleskem.

Oproti běžným ochranám na modul fotoaparátu jsou PanzerGlass™ Hoops tvořené samostatnými skly pro každou čočku zvlášť. Skla jsou tvrzená. Odolná vůči poškrábání a nerozhodí je ani pád na kamennou podlahu. Po svých stranách je tenký hliníkový rámeček. Ten zabraňuje jakémukoliv zkreslení fotografií. I zde je aplikace díky přítomnému aplikátoru, pomocí kterého se nalepí všechny kroužky najednou, otázkou chvilky.

Dostupnost, ceny a rozdělení PanzerGlass příslušenství pro iPhone 15

PanzerGlass™ skla lze najít pod třemi různými kategoriemi dle jejich udávané odolnosti. A to Gold Strength, Platinum Strength a Diamond Strength. PanzerGlass™ skla jsou až třikrát tvrzená a ochrání telefon před pády až z 2,5 metrů. Nebo snesou zátěž až 25 kg na svých okrajích.
Nové PanzerGlass™ příslušenství pro řadu iPhone 15 je již v prodeji na MP.cz, Alza.cz, iWant.cz, Smarty.cz, Coradia.cz, Datart.cz, Mall.cz, CZC.cz, iSetos.cz, AppleGang.cz, Noco.cz, prodejnách T-Mobile, iSpace a u dalších autorizovaných prodejců.
Doporučené prodejní ceny zmíněných produktů v závislosti na jejich provedení:

Ochranná skla PanzerGlass

  • 699 CZK – Classic Fit (Platinum Strenght) – sklo bez rámečku
  • 899 CZK – Ultra-Wide-Fit (Diamond Strenght) – sklo s barveným rámečkem
  • 999 CZK – Ultra-Wide-Fit s antireflexnivní a anti-bluelight vrstvou
  • 899 CZK – Ultra-Wide-Fit s privátním filtrem
  • 449 CZK – Hoops – skla na zadní čočky fotoaparátu

Ochranné kryty PanzerGlass

  • 799 CZK – HardCase (3x Military Standard)
  • 999 CZK – HardCase s MagSafe (3x Military Standard)
  • 999 CZK – ClearCase (2x Military Standard)