Telefony značky Redmi si už dlouho drží svou popularitu. Mezi ty nejprodávanější jistě patří modely Note, které mají velmi dobře vyvážený poměr cena/výkon a jdou napříč všemi třídami. Loni na podzim debutovaly v Číně telefony řady Note 12, které se pak dostaly i na globální trhy a všude se prodávaly jako teplé housky na krámě. Rok se s rokem sešel a my se už pomalu můžeme začít těšit na jejich nástupce, telefony řady Redmi Note 13. To, že jsou v přípravách hned v několika verzích pro různé trhy potvrdila před třemi měsíce i databáze IMEI.

Je tedy otázkou, kdy dojde na jejich uvedení. Samozřejmě je jasné, že nejdříve je výrobce představí v Číně a to už brzy. Na čínské síti už visí první upoutávky na řadu Redmi Note 13, které odhalily nejen přesný termín představení, ale také některé další detaily. Začneme termínem uvedení, který Redmi naplánovalo na 21. září/septembra. Představovačka v Číně vypukne v 19 hodin místního času. V sérii najdeme modely Redmi Note 13, Note 13 5G, Note 13 Pro a také model Pro Plus.

Řada Redmi Note 13 se zajímavým designem

Další upoutávky odkazují na to, že telefony Redmi Note 13 Pro i Note 13 Pro Plus dostanou 1,5K displej druhé generace s ochranou proti modrému záření. Nová obrazovka údajně využívá nejnovější luminiscenční materiály s jasem až 1800 nitů. Podporuje také 1920 Hz vysokofrekvenční stmívání PWM a stejnosměrné stmívání pro ochranu zraku. Má navíc i nejvyšší certifikaci TÜV Rheinland.

Další zajímavostí u chystaných telefonů Redmi Note 13 je jejich design. Velkou změnu vzhledu získal hlavně model Note Pro Plus. Má zakřivený displej s minimálními rámečky a ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru. Zadní panel má také zakřivené boční hrany a jeho povrch je potažený umělou kůží. Horní třetina panelu je barevně rozdělena do tří sektorů. V tom největším jsou dvě velká a vystouplá okruží se stříbrným ohraničením a jedno menší okruží bez ohraničení. Celkově tento design působí prémiovým dojmem. Výrobce také tvrdí, že foto výbava modelu Pro Plus je výrazně vylepšená, kdy primárním snímačem hlavního fotoaparátu je 200 MPix senzor Samsung Isocell HP3. Na postu procesoru tohoto telefonu pak najdeme čipset Dimensity 7200. Další podrobnosti o všech telefonech řady Note 13 očekáváme už brzy.