Ani značka Vivo nezanedbává své globální fanoušky a pravidelně jim servíruje telefony, které vydává na čínském trhu. Někdy se na globální trhy tyto telefony dostanou pod stejným názvem jako v Číně, jindy je jednoduše přejmenuje a mírně upraví. Přesně toto dělá ve své globální produktové řadě T, kdy na čínském trhu tyto stroje vydává pod značkou iQOO Z. Důkazem je například loňský globální model Vivo T1 Pro, který má téměř stejné parametry jako čínský iQOO Z6 Pro. Stejný osud zřejmě čeká i letošní model Vivo T2 Pro, který už brzy dorazí k indickým břehům.

Co zatím o telefonu Vivo T2 Pro víme

Předně víme to, že s nejvyšší pravděpodobností jde o rebrand čínského telefonu iQOO Z7 Pro. To ale v souvislosti s loňským modelem T1 Pro nepřekvapí. Dále víme i to, že telefon Vivo T2 Pro má už na indickém webu výrobce svou vlastní stránku, na které je upoutávka s přesným termínem představení. To proběhne 22. září/septembra v Indii ve 12 hodin místního času. Představovačku ale můžete také sledovat živě na YouTube kanálu Vivo.

Podle úvodního obrázku na upoutávce vidíme, že telefon Vivo T2 Pro má atraktivní design se zakřiveným displejem s minimálními bočními rámečky. Také spodní a horní rámečky jsou úzké. Na zadním panelu je obdélníkový modul hlavního fotoaparátu vyvedený ve stejné barvě jako záda. V modulu jsou dvě větší okruží pro dva snímače. LED blesk má tvaru prstence.

Co se specifikací týče, tak ty zatím můžeme odvodit z parametrů čínského iQOO Z7 Pro. Očekáváme 6,78 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Dále pak procesor Dimensity 7200 s podporou 5G, 8 GB operační paměti a 128 GB nebo 256 GB interního úložiště. Baterie může mít kapacitu 4600 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Ve foto výbavě pak zřejmě najdeme přední 16 MPix kameru a zadní fotoaparát s 64 MPix a 2 MPix snímači. Další podrobnosti o specifikacích už brzy.