Společnost Samsung sice momentálně pilně pracuje na svých budoucích vlajkových telefonech ze série Galaxy S24, ale nezapomíná ani na levnější stroje ze střední třídy. Ty najdeme ve dvou produktových řadách, a to Galaxy M a Galaxy A. Modely ze série Galaxy A jsou poměrně populární, protože mají celkem slušné parametry a k nim i dobrou cenu. Jeden z nich, model Galaxy A05 se nedávno objevil v databázi Google Play Console a dnes tu máme další model, Samsung Galaxy A05s, na renderovaných obrázcích.

Design telefonu Samsung Galaxy A05s

Rendery telefonu Samsung Galaxy A05s zveřejnily stránky MySmartPrice ve spolupráci s designérem OnLeaks a k nim přihodily i několik hlavních specifikací. Nejdřív se ale podíváme jak chystaný telefon vypadá. Vzhledem k tomu, že jde o levnější model, je tomu přizpůsobený i jeho design. Rámečky kolem displeje jsou celkem široké, a to včetně brady. Nad obrazovkou je malý kapkovitý výřez pro přední kameru.

Na pravé hraně modelu Samsung Galaxy A05s vidíme kolébku hlasitosti a tlačítko napájení, které poslouží také jako snímač otisků. Zadní panel je naprosto jednoduchý s modulem hlavního fotoaparátu v levém horním rohu. Modul tvoří tři přiměřeně velká okruží, LED blesk leží na jejich pravé straně. Port USB-C, mřížku reproduktoru a 3,5 mm audio jack pak najdeme na spodní hraně.

Vzhled telefonu Samsung Galaxy A05s máme za sebou a nyní si shrneme specifikace, které zatím známe. Rozměry zařízení jsou 167,9 × 77,7 × 8,8 mm a obrazovka má úhlopříčku 6,6 palce. Baterie má na současnou dobu poněkud nižší kapacitu 4000 mAh, ale přece jen jde o levnější telefon. U Samsungu už nepřekvapí, že akumulátor podporuje rychlé nabíjení s výkonem 25 W. Další parametry jsou momentálně neznámé, ale podle všeho o nic velkolepého nepůjde. Důležitá zřejmě v tomto případě opravdu bude nižší cena. Dodejme i to, že Galaxy A05s má za sebou už několik mezinárodních certifikací, takže může dorazit už brzy.