Výdrž baterií chytrých telefonů je jedním z parametrů, které nás při jejich koupi rozhodně zajímají. Asi nikdo netouží po drahém telefonu, u kterého akumulátor degraduje během jednoho roku. Výrobci se samozřejmě snaží, aby baterie jejich telefonů degradovali co nejméně a mnozí z nich deklarují, že opotřebení baterie je i po několika letech minimální. Mnozí také používají technologie pro udržení dobré kondice akumulátoru. Ovšem ne vždy se vše podaří tak jak má. V tomto směru na své fanoušky a uživatele telefonů myslí i společnost Oppo. Chce prý zahájit program na bezplatnou výměnu akumulátoru.

Oppo zahájí bezplatný program výměny baterií

Informaci o bezplatné výměně baterie, kterou údajně společnost Oppo už brzy rozjede zveřejnil na čínském Weibo jeden z tipařů. Reaguje tak na prvotní informaci svého kolegy Digital Chat Stationa. Tvrdí, že si ji ověřil u svého známého, který pracuje v továrně Oppo. Pokud prý baterie během čtyř let degraduje pod 80 % své původní kapacity, může uživatel požádat o její bezplatnou výměnu. K tomu ještě dodáme, že výrobci telefonu na ně zpravidla poskytují záruku 1 až 2 roky.

Samozřejmě program výměny má svá pravidla, které Oppo prý ještě upřesní. Zatím vše poběží jen v Číně a odstartuje to uvedení telefonu Oppo A2 Pro, který výrobce představí už zítra. Při koupi tohoto telefonu tedy získáte jakousi záruku na to, že když vám baterie degraduje pod 80 %, můžete požádat o její výměnu. Není ale zcela jasné, zda až po čtyřech letech, nebo dřív. A také není jasné, zda o výměnu může uživatel požádat několikrát během čtyř let. Každopádně si je Oppo zřejmě jisté svou technologií, která akumulátory udržuje v dobré kondici.

Je také otázkou, jestli tato záruka platí jen pro model A2 Pro, nebo ji Oppo nabídne i u svých dalších připravovaných telefonů. A rozšíří se tento program bezplatné výměny i za hranice Číny? Takových a podobných otázek je v této chvíli spousta, proto počkejme, až na ně samotný výrobce poskytne odpovědi.