Přestože se spuštění stabilní verze systému Android 14 opozdilo, výrobci chytrých telefonů pilně připravují své nadstavby, které jsou na tomto operačním systému postavené. Otevřenou beta verzi Oxygen OS 14 připravila společnost OnePlus pro svůj vlajkový stroj OnePlus 11 a ani společnost Vivo nezahálí. Pro telefon Vivo X90 Pro připravili nadstavbu FunTouch OS 14 ve verzi Preview.

FunTouch OS 14 hledá testery v Indii

Příprava nadstavby FunTouch OS 14 je jistě chvály hodný počin, ovšem smutné je to, že podobně jako u nadstavby Oxygen OS 14 se netýká evropských uživatelů. Testovacího programu se totiž mohou zúčastnit majitelé telefonu Vivo X90 Pro žijící v Indii. A i tam do testovacího programu nabírají jen 500 testerů. Přesně tyto informace najdeme na účtu FunTouch OS na platformě X.

Aktualizace Preview verze se rozjede 18. září/septembra, ale registrace do testovacího programu běží už od včerejška. Vivo potenciálním zájemcům doporučuje, aby si před stažením aktualizace FunTouch OS 14 zálohovali všechna důležitá data. Dále si musí zkontrolovat, zda mají telefon aktualizovaný na nejnovější verzi systému 13.1.13.8.W30.V000L1 nebo vyšší. Připomínají i to, že build nové verze FunTouch OS je uzavřená beta, takže zde nejsou vyladěny a odstraněny všechny problém a chyby. Také ne všechny aplikace jsou s touto verzí kompatibilní a není zaručená ani stabilita systému.

Vidíme tedy, že i přes zdržení Androidu 14 nechtějí výrobci chytrých telefonů zpomalit vývoj a ladění svých nadstaveb, které na na novém operačním systému postavili. Samozřejmě to, že Android 14 ve stabilní verzi Google představí až 4. října/októbra není zatím oficiálně potvrzeno. Na uvedení může proto může dojít i dřív a kdo je připravený, není zpravidla překvapený.