Chystaný telefon Samsung Galaxy S23 FE, na který čekáme už hezky dlouho, se opět objevil na scéně. Tedy spíš na stolech čínských certifikátorů z platformy Tenaa. Přestože různé certifikace zpravidla ukazují na to, že zařízení brzy půjde do prodeje, u tohoto telefonu je to zatím tak trochu na dlouhé lokty. O termínu jeho uvedení se stále spekuluje a poslední tip ukazuje na čtvrtý kvartál letošního roku, případně na začátek roku příštího. Ovšem na některých vybraných trzích může prý debutovat ještě v tomto měsíci. Inu, uvidíme.

Také zatím není úplně jasné, jaký procesor model Galaxy S23 FE pohání. Podle některých certifikací je to čipset Exynos 2200, podle jiných zase Snapdragon 8 Gen1. Je tedy pravděpodobné, že na některé trhy půjde s jedním a na jiné zase se druhým čipsetem. Pojďme se ale podívat, jaké specifikace se objevily v čínském certifikačním výpisu.

Co u modelu Samsung Galaxy S23 FE potvrdila Tenaa

Design modelu Samsung Galaxy S23 FE je nepřekvapivě podobný tomu, jaký má i standardní Galaxy S23. Se specifikacemi to je ale už jiné, protože jde o “fanouškovskou edici”. Podle Tenaa má chystaný telefon 6,3 palcový displej s rozlišením 2340 × 1080 pixelů. Obrazovka podporuje 16 milionů barev a obnovovací frekvenci 120 Hz. Rozměry zařízení jsou 158 × 76,5 × 8,2 mm při hmotnosti 210 gramů.

Z výpisu je také zřejmé, že telefon Samsung Galaxy S23 FE prošel certifikací s osmi jádrovým procesorem Snapdragon s maximálním taktem 2,99 GHz. Čipset doplnilo 8 GB operační paměti a 128 GB nebo 256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4370 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 25 W. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou One UI. A v závěru zmíníme také foto výbavu. Hlavní fotoaparát tvoří primární 50 MPix senzor a také 8 MPix teleobjektiv a 12 MPix širokoúhlý objektiv. Přední kamera pak má 10 MPix.