Společnost Oppo je sice pověstná svými prémiovými telefony, ale nebojí se zabrousit i do nižších tříd. Tyto stroje jsou celkem levné, ale některé specifikace přebírají od svých dražších sourozenců. Výrobce má pro takové telefony vyhrazenou produktovou řadu A, ve které před pár dny debutoval například telefon Oppo A38. A zdá se, že už brzy dorazí i model Oppo A2 Pro. Má totiž za sebou certifikaci Tenaa a nyní se objevil na stránkách China Telecom. Díky tomu víme, jaké parametry můžeme očekávat.

Souhrn známých specifikací telefonu Oppo A2 Pro

Poté, co telefon Oppo A2 Pro zalistoval China Telecom tipaři odhadují, že na jeho uvedení dojde 15. září/septembra. A už dnes v podstatě známe všechny jeho specifikace. Dokonce víme i to, jaký je jeho design, protože součástí výpisu jsou i snímky telefonu. Displej je po bočních hranách zakřivený a ve středu jeho horní části je “díra” pro 8 MPix přední kameru. Horní rámeček i brada jsou velmi úzké.

AMOLED obrazovka má úhlopříčku 6,7 palce, rozlišení 2412 × 1080 pixelů a obnovovací frekvenci 120 Hz. Podporuje také 2160 Hz vysokofrekvenční stmívání PWM a je do ní integrovaný snímač otisků prstů. Zadnímu panelu dominuje opravdu velký kruhový modul hlavního fotoaparátu. Přes jeho velikost jsou tu jen dva senzory a LED blesk. Primární snímač má 64 MPix a druhý, 2 MPix snímač, slouží pro zachycení hloubky ostrosti.

Na postu procesoru narazíme na Dimensity 1080. K němu výrobce u modelu Oppo A2 Pro přidal 8 GB nebo 12 GB operační paměti a 256 GB nebo 512 GB interního úložiště. Konektivitu zastupuje 5G SA/NSA, duální 4G VoLTE, Wi-Fi 6 802.11 ax (2,4 GHz/5 GHz), Bluetooth 5.2, GPS, GLONASS, Beidou a USB-C. Baterie má kapacitu 5000 mAh, ovšem výkon nabíjení výpis nezmiňuje. Operačním systémem je Android 13. Telefon půjde podle China Telecom na trh v barvě černé, hnědé a fialové. Cena začíná na 2099 jüanech, což je v přepočtu zhruba 286 dolarů.