Společnost Huawei na konci minulého měsíce poměrně v tichosti představila na čínském trhu dva telefony ze série Mate 60. Šlo o modely Mate 60 a Mate 60 Pro. Tipaři ale odhadovali, že se v této řadě dočkáme ještě modelu Huawei Mate 60 Pro Plus. A měli pravdu. I nejvyšší model z celé série je už na světě a opět debutoval v Číně. Asi není potřeba dodávat, že tento model pohání vlastní Huawei procesor Kirin s podporou 5G sítí. Čipset vyrábí největší čínská slévárna SMIC. Ale pojďme se podívat i na další specifikace.

Hlavní rozdíly mezi modely Huawei Mate 60 Pro Plus a Mate 60 Pro

Telefon Huawei Mate 60 Pro Plus ve své podstatě vychází ze specifikací modelu Mate 60 Pro. Ovšem některé komponenty jsou vylepšené. Co se výkonu týče, asi příliš velký rozdíl mezi jednotlivými modely v řadě nebude, protože všechny pohání stejný procesor, Kirin 9000s. Huawei se po  několika letech vrátil ke svému vlastnímu čipset, protože americké sankce celkem výrazně omezily možnost používání procesorů společnosti Qualcomm, případně i dalších společností. .

Je sice pravda, že se čipset Kirin momentálně nevyrovná stávajícím vlajkovým čipsetům, protože je postavený na 7nm výrobním procesu. Tady je ale podstatné to, že společně s ním se pro telefony z řady Mate 60 vrací i konektivita 5G. A, což je také důležité, podpora satelitního připojení. Prvním rozdílem mezi modely Huawei Mate 60 Pro Plus a Mate 60 Pro je mírně větší kapacita pamětí. Jedna z verzí má totiž až 16 GB operační paměti a až 1 TB interního úložiště. Navíc je zajímavé, že i tak velkou interní paměť lze dále rozšířit pomocí proprietární karty NM, která má kapacitu 256 GB. Celkem tedy získáme až 1,25 TB.

Další rozdíly

Displej modelu Huawei Mate 60 Pro Plus je stejný jako u verze Pro, ale má poněkud vyšší rozlišení, a to 2720 × 1260 pixelů. Jde o LTPO panel, takže může pracovat s dynamickou obnovovací frekvencí 1 Hz až 120 Hz. Vzorkovací frekvence dosáhla na 300 Hz a nechybí ani 1440 Hz vysokofrekvenční stmíváni PWM. Přední kamera je také stejná jako u modelu Pro a hlavní fotoaparát má vyměněný širokoúhlý objektiv z rozlišení 12 MPix na 40 MPix. Zbytek senzorů je stejný jako u Pro verze. Stejná je i kapacita baterie a výkon rychlého kabelového i bezdrátového nabíjení.

A kdy půjde telefon Huawei Mate 60 Pro Plus na trh? Na oficiálních stránkách je uvedeno, že prodeje začnou 9. října/októbra. O ceně tu ale není ani zmínka. Výrobce uvádí jen to, že v rámci předběžných objednávek kupující musí složit zálohu 1000 jüanů (136 dolarů). Tipaři v této chvíli odhadují, že finální cena se točí kolem 9000 jüanů, což je zhruba 1226 dolarů.