Na konci loňského roku debutoval telefon iQOO 11. Šlo o stroj zaměřený na výkon a mobilní hry. Ostatně podobné zaměření mají všechny telefony této značky. Výrobce jim zpravidla nadělí i rozumnou cenu, takže o jejich popularitu je postaráno. A protože zajímavých telefonů s dobrým poměrem cena/výkon není nikdy dost, iQOO už pracuje na nástupci modelu 11. Ano, už nějakou dobu tipaři naznačují, že v přípravách jsou telefony iQOO 12 a 12 Pro. Odhadují také, že jejich uvedení na čínský trh proběhne před koncem letošního roku, což může znamenat jediné. V jejich výbavě s největší pravděpodobností najdeme nový vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen3.

Odhadované specifikace telefonů řady iQOO 12

Mezi prvními specifikacemi, které nedávno odhadovali tipaři, jsme našli například periskopický teleobjektiv s rozlišením 64 MPix. Ten tipaři avizovali u Pro modelu. U dalších parametrů, které nyní zveřejnil známý tipař Digital Chat Station na čínském Weibo nevíme, zda je dostanou oba modely v řadě iQOO 12 a nebo jsou opět vyhrazené pro model Pro. Opět totiž potvrdil 64 MPix periskopický snímač OmniVision OV64B a primární 50 MPix snímač OmniVision OV50H.

 

Kromě toho se ale rozepsal i o dalších specifikacích řady iQOO 12. Zmiňuje Samsung E7 AMOLED displej, který prý dostane obnovovací frekvenci 144 Hz. Rozlišení obrazovky je údajně 2K, čili QHD. Dále uvádí, že telefon má kovový rám, ultrazvukový snímač otisků prstů v displeji a podporu rychlého kabelového nabíjení s výkonem 200 W. O akumulátoru tvrdí, že je “super velký”. Těžko ale říci, jakou kapacitu si pod tím představit.

Podle předchozích informací víme, že můžeme očekávat také verzi s konfigurací pamětí 24 GB RAM LPDDR5x a 1 TB interního úložiště UFS 4.0. Takovou konfiguraci už totiž několik výrobců u svých telefonů použilo, takže je nasnadě, že pro prémiový herní stroj je jako dělaná. U hlavního fotoaparátu se prý dočkáme celkem čtyř snímačů z nichž jeden, jak již bylo řečeno, bude periskopický. A v závěru se ještě jednou vrátíme k uvedení telefonů řady iQOO 12. Po své premiéře v Číně se prý na globální trhy dostanou někdy během prvního čtvrtletí roku 2024, tedy nejpozději v březnu/marci.