Společnost OnePlus už pilně pracuje na svém dalším vlajkovém telefonu. Je asi jasné, že jde o model OnePlus 12, který údajně bude debutovat v Číně před koncem letošního roku.  Na globální uvedení si pak počkáme na začátek roku 2024. Ostatně i loni model OnePlus 11 výrobce nejdříve uvedl v Číně a až pak jej poslal na globální trhy. Proto je tu stále dost prostoru a času na různé informace a odhady tipařů, kteří se o tento telefon čile zajímají. Půjde totiž o jeden z prvních telefonů, který dostane nový vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen3. A také prý půjde o první model OnePlus s periskopickým teleobjektivem.

Právě vylepšení hlavní kamery OnePlus 12 zhruba před dvěma měsíci potvrdily první renderované obrázky, kde je čtvercově ohraničený periskopický snímač jasně vidět. A u renderů, potažmo hlavního fotoaparátu chystaného telefonu se zdržíme i dnes.

Modul fotoaparátu OnePlus 12 s drobnými změnami

Nové renderované obrázky telefonu OnePlus 12 zveřejnily stránky MySmartPrice ve spolupráci se známým designérem OnLeaks. Nové snímky vycházejí ze skutečného designu předprodukčního modelu, takže je pravděpodobné, že k nějakým zásadním změnám vzhledu už u finálního kusu nedojde. Přesto si můžeme všimnout několika drobných změn ve vzhledu modulu hlavního fotoaparátu.

Především ve srovnání s prvními rendery vidíme, že v modulu jsou nyní čtyři okruží místo dvou a jednoho čtvercového otvoru. Modul také už není rozdělený na dvě poloviny. Přesunul se i popisek Hasselblad, který je nyní nalevo místo ve středu a změnil se jen na písmeno H. LED blesk zůstává stále na původním místě. Také celkový kruhový design modulu vypadá stejně jako na předchozích renderech. Displej je mírně zakřivený a “díra” pro selfie kameru se nyní přesunula z levého horního rohu na střed. Nezměnila se ani pozice tlačítka napájení, kolébky hlasitosti a tlačítka Alert Slider. Podrobnosti o jednotlivých snímačích hlavního fotoaparátu zatím k dispozici nejsou.