Řada nositelných zařízení Amazfit je v podstatě cenově dostupnou alternativou k možnostem od společností Samsung a Apple. Ale to, že je nabídka nenáročná na peněženku, neznamená, že nemůže konkurovat špičkovým značkám. Zejména pokud jde o kvalitu a funkce. Vezměte si například chytré hodinky Amazfit Balance.

Jedná se o zbrusu nové chytré hodinky od společnosti Amazfit. Ty byly představeny na veletrhu IFA 2023. A s hodinkami Amazfit Balance značka v podstatě zahájila novou řadu chytrých hodinek. Dosud se řada hodinek Amazfit skládala pouze z chytrých hodinek GTR a GTS.

CHYTRÉ HODINKY AMAZFIT BALANCE: CO JE NOVÉHO?

Hodinky Balance sice přicházejí s ikonickým tvarem hodinek GTR, ale mají nové funkce a schopnosti. Pojďme se na ně podívat blíže.

SLEDOVÁNÍ ZDRAVOTNÍHO STAVU S PODPOROU AI

Největším tahákem hodinek Amazfit Balance je mimo jiné integrace umělé inteligence. Společnost Amazfit ji provedla prostřednictvím aplikace Zepp Aura v aplikaci Zepp. Zepp Aura využívá umělou inteligenci k tomu, aby přicházela s podrobnými zprávami o spánku uživatele. A v závislosti na této zprávě poskytuje spánkový asistent s umělou inteligencí návod, jak se lépe vyspat.

Kromě toho jsou chytré hodinky Amazfit Balance vybaveny chatboty poháněnými umělou inteligencí. Ty využívají rozsáhlé jazykové modely (LLM), díky nimž jsou schopny porozumět vašim dotazům. Díky této integraci můžete položit otázky Zepp Aura AI Wellness Coach a očekávat, že dostanete jasné a přímočaré odpovědi.

Chytré hodinky Amazfit Balance

Integrace AI je k dispozici také pro fitness kouče Zepp AI. Stejně jako Wellness Coach přebírá data uživatele a předkládá podrobnou zprávu. Následně vám Amazfit Balance může navrhnout, jak posunout vaši kondici na vyšší úroveň. A podobně jako Wellness Coach můžete i Zepp AI Fitness Coach pokládat otázky.

Chytré hodinky Amazfit Balance

Ale zatímco Wellness Coach dává přednost odpočinku a wellness, Fitness AI Coach zařízení Amazfit Balance se více zaměřuje na poskytování informací týkajících se sportu a kondice. Stojí za zmínku, že AI služby jsou dostupné pouze prostřednictvím předplatného. Pokud si však nové chytré hodinky pořídíte, získáte tříměsíční zkušební verzi zdarma.

Chytré hodinky Amazfit Balance: NOVÉ A VYLEPŠENÉ SENZORY

Kromě funkcí poháněných umělou inteligencí přichází Amazfit Balance s několika vylepšeními hardwaru. Chytré hodinky se například mohou pochlubit dvojitým LED snímačem BioTracker 5.0. Jedná se o biometrický optický snímač, který dokáže snímat údaje s vysokou přesností. A díky němu mohou chytré hodinky sledovat stav vaší duševní a fyzické regenerace.

Každé ráno uvidíte skóre “Připravenosti”, které vám poskytne představu o tom, jak jste vyvážili míru odpočinku a aktivity. Chytré hodinky Amazfit Balance mají také funkce měření složení těla.

Chytré hodinky Amazfit Balance

Dokáží efektivně sledovat hmotnost kosterního svalstva, procento tělesného tuku, svalovou hmotu, hmotnost vody, hmotnost kostí, BMI, hladinu bílkovin a bazální metabolismus. Pokud vám to zní povědomě, jedná se o stejnou funkci, kterou najdete ve špičkových chytrých hodinkách od společnosti Samsung a Apple.

Měli byste si však uvědomit, že zaznamenané údaje jsou pouze z horní části těla. Pokud chcete získat komplexní zprávu o složení těla, společnost Amazfit doporučuje spárovat podložku Amazfit Body Composition Analyzer Mat s chytrými hodinkami Balance.

FUNKCE BEZKONTAKTNÍCH PLATEB

Další novinkou v řadě chytrých hodinek Amazfit Balance je bezkontaktní placení. Společnost Amazfit ji integrovala do služby Zepp Pay, která vám umožní nakupovat, aniž byste museli vytahovat peněženku nebo telefon.

Pro ty, které to zajímá, Zepp Pay je posílen partnerstvím mezi společnostmi MasterCard a Amazfit. Toto partnerství zajišťuje, že všechny transakce, které s Amazfit Balance provedete, jsou bezpečné a zabezpečené. Zepp Pay můžete používat také s aplikací Curve. To vám umožní používat bezkontaktní platby v 31 zemích EU.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI ZAŘÍZENÍ AMAZFIT BALANCE

Funkce poháněné umělou inteligencí, vylepšené senzory a bezkontaktní platby nejsou jediné věci, které dělají z hodinek Amazfit Balance skvělé chytré hodinky. Existuje několik dalších zajímavostí hodinek, o kterých byste měli vědět.

Chytré hodinky Amazfit Balance: NEJLEPŠÍ PŘESNOST GPS VE SVÉ TŘÍDĚ

Hodinky Amazfit Balance mají 6 satelitních systémů určování polohy. Díky tomu vám chytré hodinky v kombinaci s dvoupásmovou GPS nabídnou ty nejpřesnější informace o poloze. Tyto chytré hodinky tedy nemají žádné problémy se sledováním vaší polohy.

Hodinky Amazfit Balance navíc nabízejí možnost importu trasy. Můžete tak učinit prostřednictvím doprovodné aplikace Zepp. A po importu se můžete po městě i neznámých místech pohybovat s mnohem větší přesností.

ELEGANTNÍ A KLASICKÝ DESIGN HODINEK AMAZFIT BALANCE

Jak již bylo zmíněno, hodinky Amazfit Balance si zachovávají klasický design hodinek Amazfit GTR. Budete však mít možnost upravit si vzhled hodinek podle svých představ. Jsou kompatibilní s více než 200 ciferníky a každý z nich vypadá na 1,5palcovém HD AMOLED displeji docela elegantně.

Také design klade velký důraz na pohodlí. Celková hmotnost hodinek je pouhých 35 gramů a dodávají se s ultralehkým nylonovým řemínkem nebo řemínkem z tekutého silikonu odolného proti potu.

MIMOŘÁDNĚ SPOLEHLIVÁ VÝDRŽ BATERIE

Nemusíte se obávat, že by hodinky Balance byly na 0 %, když je nejvíce potřebujete. Amazfit do něj zabalil baterii velkých rozměrů, která při běžném používání vydrží až 14 dní. A se zapnutým režimem AOD mohou hodinky nabídnout až 5 dní provozu.

VESTAVĚNÉ ÚLOŽIŠTĚ PRO HUDBU

Hodinky Amazfit Balance dostaly do vínku 2,2 GB interního úložiště. Můžete ho použít k uložení všech svých oblíbených hudebních skladeb, což vám umožní být při cvičení a outdoorových aktivitách zcela bez telefonu.