Tablety společnosti Samsung mají na trhu poměrně úspěch. Navíc jsme se letos v červenci/júli dočkali nových modelů z řady Galaxy Tab S9. Tablety výrobce představil na své velké prezentační akci Galaxy Unpacked a jde o prémiová zařízení s velmi dobrým výkonem. Ovšem i jejich cena je prémiová. Pár dní po představovačce jsme se dozvěděli, že řada tabletů ještě není uzavřená a že v přípravách jsou i modely Samsung Galaxy Tab S9 FE a Galaxy Tab S9 FE Plus. Samozřejmě tipaři také dodávají, že ceny tabletů z “fanouškovské edice” jsou nižší.

Evropská cena tabletů edice Samsung Galaxy Tab S9 FE

Na evropské ceny tabletů Samsung Galaxy Tab S9 FE a Galaxy Tab S9 FE Plus se nyní exkluzivně zaměřily stránky SamInsider. Tipaři opět potvrdili, že chystané tablety spadají specifikacemi do střední třídy. To ale rozhodně neznamená, že zde nenajdeme slušné parametry. Nebo že jim například chybí podpora stylusu S-Pen. Je také pravda, že po nich sáhne spousta potenciálních kupců, kteří touží po tabletu z ekosystému Samsung, ale nechtějí platit vlajkové ceny.

Tablety řady Galaxy Tab S9 FE může výrobce představit na své říjnové akci Galaxy Unpacked. Tipaři odhadují, že obě zařízení dostanou procesor Exynos 1380. Jde o stejný čipset, který pohání například i telefon Galaxy A54 5G. A jde tedy jasně o střední třídu. Ovšem zdá se, že evropské ceny jsou lehce vyšší, než tipaři původně očekávali.

Model Galaxy Tab S9 FE s 11 palcovým displejem a 6 GB/128 GB paměti stojí 549,99 euro. Plusový model s 12,4 palcovým displejem a 8 GB/128 GB paměti pak přijde na 749,99 euro. Finální výši cen v jednotlivých evropských zemích ovlivní rozdílné DPH. Připomeneme, že cena prémiových tabletů řady Galaxy Tab S9 začíná v Evropě na 899 euro. Je ale potřeba jako vždy vzít v potaz, že ceny “fanouškovské edice” tabletů nejsou zatím potvrzené výrobcem.