Jednou z populárních produktových řad značky Realme je série C. Je to hlavně proto, že tyto telefony nemají špatné specifikace a k nim mají i docela nízkou cenu. Není to tak dávno, co v Indii debutoval model C53 a nyní došlo i na uvedení telefonu Realme C51. Ten ale není úplnou novinkou, protože jej výrobce představil už na několika globálních trzích. Mezi hlavní přednosti tohoto modelu patří velká baterie, displej s vyšší obnovovací frekvencí a nebo i funkce Mini Capsule.

Hlavní specifikace modelu Realme C51

Telefon Realme C51 má, stejně jako na jiných globálních trzích, displej typu IPS LCD s úhlopříčkou 6,7 palce, rozlišením 1600 × 720 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz. Jas dosáhl na až 560 nitů a vzorkovací frekvence na 180 Hz. Nad obrazovkou je malý kapkovitý výřez pro přední kameru, který navíc podporuje i funkci Mini Capsule.

Nízkou cenu modelu Realme C51 zajistil procesor Unisoc T612. Jde o stejný čipset, který pohání i nedávno představený telefon Realme C53. S čipsetem do páru jde ale jen jediná paměťová konfigurace, a to 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. To lze ale dále rozšířit pomocí microSD karty až na 2 TB. Vzhledem k typu procesoru nemůžeme čekat podporu 5G. Konektivitu tedy v tomto případě zastupuje duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac (2,4 GHz/5 GHz), Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, USB-C a 3,5 mm audio jack. Snímač otisků prstů leží na hraně zařízení.

Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou Realme UI T Edition. Foto výbava vzhledem k ceně telefonu Realme C51 není špatná. Přední kamera dostala 5 MPix AI snímač se světelností f/2.0. Hlavní fotoaparát je duální s primárním 50 MPix senzorem a 2 MPix snímačem pro zachycení hloubky ostrosti. Realme C51 jde na trh v barvách Mint Green a Carbon Black. Prodeje začínají už dnes na indických stránkách výrobce. Cena je nastavená na 8999 rupií, což je zhruba 109 dolarů.