Letos v červenci/júli debutoval na čínském trhu další skládací telefon společnosti Honor. Jde o model Honor Magic V2, který se chlubí velmi štíhlým a lehkým designem a specifikacemi na úrovni vlajkových telefonů. Následně na začátku minulého měsíce výrobce potvrdil, že tento skládací model představí i na globálních trzích. Pro uvedení si vybral veletrh IFA v Berlíně. Přesně tam také 1. září/septembra telefon uvedl.

Specifikace globální verze telefonu Honor Magic V2 nemusíme dlouze rozepisovat, protože jsou na chlup stejné jako u čínské verze. Ke změnám zřejmě nedošlo hlavně proto, že telefon se postaví do souboje se skládacím telefonem Galaxy Z Fold 5 společnosti Samsung. Samozřejmě specifikace jsou jedna věc, ale i cena rozhodne o zájmu potenciálních evropských, nebo vlastně všech globálních kupců. Ovšem na globální představovačce výrobce cenu neuvedl. A vlastně neuvedl ani globální dostupnost.

Ceny a dostupnost globální verze skládacího modelu Honor Magic V2

Konkrétní slova o globální ceně telefonu Honor Magic V2 sice nepadla, ale CEO značky Honor, pan George Zhan, přece jen o nich něco málo naznačil. Globální Honor Magic V2 prý dostane stejnou cenu jako globální skládací model Magic Vs s paměťovou konfigurací 12 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště. Proto připomeneme, že Magic Vs v této paměťové konfiguraci přijde například v Evropě na 1599 euro, což je v přepočtu zhruba 38592 Kč podle aktuálního kurzu.

A jak je to s dostupností na evropských trzích? Země, ve kterých skládací telefon Magic V2 půjde do prodeje také ještě nejsou oficiálně potvrzené, ale zřejmě půjde o Německo, Itálii, Španělsko, Irsko a Velkou Británii. Dále se prý také dostane do některých vybraných zemí Latinské Ameriky. Ovšem nebude to tak hned. Prodeje prý odstartují až někdy v prvním čtvrtletí příštího roku. To je tedy přibližně období, ve kterém šel letos v Evropě do prodeje i skládací model Honor Magic Vs.