Společnost Sony představuje prémiový smartphone Xperia 5 V vybavený nejnovějším snímačem fotoaparátu „Exmor T for mobile“. Ten nabízí dokonalé ostření a dokáže precizně zachytit jakýkoli okamžik. Každý snímek se díky němu stává mistrovským dílem. Nabízí široké spektrum možností pro fotografování. Například špičkové vykreslení bokehu pro portrétní snímky s využitím umělé inteligence, nebo výběr barevných předvoleb. Ty vám umožní vytvořit právě takovou náladu nebo atmosféru snímků, které dáváte přednost. Xperia 5 V vám umožní oddat se mimořádnému zážitku z hudby a videa díky výjimečnému displeji, stereofonním reproduktorům na přední straně a pokročilým technologiím, které povyšují zážitek ze sledování a poslechu na novou úroveň dokonalosti. Kromě toho došlo také k vylepšení výkonu baterie. Ta i po celodenním aktivním používání zůstává nabitá na více než 50 %. Tento prémiový smartphone můžete bezpečně používat po celý den k fotografování, jejich úpravám a sledování obsahu, i když jste na cestách.

Zachyťte vzpomínky ve vysokém rozlišení, ať už fotíte kdekoli a kdykoli

Fotoaparát Xperia 5 V využívá nejnovější snímač „Exmor T for mobile“, který je také základem vlajkového smartphonu Xperia 1 V. Umožňuje pořizovat čisté snímky ve vysokém rozlišení bez ohledu na situaci. Ať už fotíte ve dne nebo v noci, v interiéru či venkovním prostředí. Kromě toho, že umožňuje zachytit portréty s realistickými detaily, nabízí také výběr z nabídky barevných předvoleb nazvaných „Creative Look“. Ty umožňují sladit různé barvy a tóny podle typu fotografované scény bez jakýchkoli dodatečných úprav. Režim bokeh se navíc oproti předchozímu modelu dočkal výrazného vylepšení. Využívá technologii umělé inteligence, která přiblíží vaše portrétní snímky standardům fotoaparátů s výměnnými objektivy.

Objektiv duálního fotoaparátu na zadní straně umožňuje fotografovat se třemi ohniskovými vzdálenostmi 16 mm, 24 mm a 48 mm. Ohnisková vzdálenost 48 mm odpovídá dvojnásobku optické ohniskové vzdálenosti. Takže můžete zachytit objekty ve větším rozměru bez obav ze zhoršení kvality obrazu.

Sony Xperia 5 V

Staňte se mistrem videa

Nová aplikace „Video Creator“ má funkci automatické editace, která umožňuje snadno vytvářet videoklipy. Jakmile se rozhodnete pro délku klipu, stačí vybrat fotografie nebo videa spolu s hudbou a aplikace Video Creator odvede těžkou práci za vás. Takže výsledný soubor bude hotový přibližně za minutu. Originální klipy hodné sdílení na sociálních sítích mohou snadno vytvořit i lidé, kteří nemají žádné zkušenosti se střihem videa. Můžete také manuálně nastavit vlastní preference. Jako jsou úpravy klipů a zpracování pomocí filtrů podle toho, pro jaký kreativní vzhled se rozhodnete.

Xperia 5 V má také speciální mikrofon pro záznam hlasu. I když natáčíte video na rušném místě, kde jsou slyšet další hlasy a zvuky z okolí, hlas nahrávané osoby má prioritu a lze jej zřetelně zachytit.

Sony Xperia 5 V

Zábava na více než jeden den

S telefonem Xperia 5 V si můžete vychutnat silný zvuk a úžasné video, aniž byste potřebovali externí reproduktor nebo displej. Kromě nově vyvinutého zesilovače reproduktorů se silnými hlubokými basy disponuje novinka jasným OLED displejem. Ten zajišťuje skvělý jas pro bezproblémovou čitelnost, i když je venku jasno. Můžete se ponořit do světa obsahu při sledování živých, streamovaných nebo nahraných videí na sociálních sítích nebo oblíbených pořadů s nádherným obrazem díky technologii vysoké kvality obrazu „X1™ for mobile“ z Sony TV BRAVIA®.  Je neuvěřitelné, že na jedno plné nabití můžete videa sledovat více než 24 hodin. A pokud někdy nebudete vědět, na co se podívat, stačí kliknout na BRAVIA CORE pro Xperia, kde je k dispozici výběr ze stovek nejnovějších titulů a klasických filmových trháků ve vysoké kvalitě.

Abyste se mohli ponořit do sledování trendových videí nebo pořadů bez obav z vybití baterie, vydrží velkokapacitní baterie s kapacitou 5 000 mAh déle než u jiných smartphonů se stejnou kapacitou baterie. Díky jedinečné technologii úspory energie je její spotřeba oproti předchozímu modelu nižší přibližně o 20 %. Výsledkem je, že i když budete smartphone používat aktivně celý den, baterie zůstane nabitá na 50 % či více. Kromě podpory bezdrátového nabíjení a rychlého nabíjení (až 50 % za 30 minut), zabraňuje jedinečná technologie optimalizace nabíjení smartphonu Xperia zhoršování stavu baterie. Takže i po 3 letech zůstává zachována maximální kapacita 80 % nebo i vyšší.

Sony Xperia 5 V – Snapdragon 8 Gen 2

Výkon mobilní platformy Snapdragon® 8 Gen 2 je větší a efektivnější také při více souběžných úlohách. Takže se můžete věnovat svým aktivitám déle a bez kompromisů. Kromě toho se oproti předchozímu modelu zvětšila velikost fólie odvádějící teplo o 40 % 3, která představuje mimořádně účinné řešení pro odvod tepla, a zlepšila se spotřeba energie procesoru. Nový procesor, lepší systém hospodaření s teplem a o 40 % větší objem fólie odvádějící teplo pomáhají modelu Xperia 5 V, aby se nezahříval ani při intenzivním používání, takže si všechen jeho výkon můžete užívat na maximum.

Vylepšené herní funkce

Game enhancer, asistenční funkce, která zpříjemňuje hraní, má nové barevné téma, ale zachovává řadu známých podpůrných funkcí, jako je laser L-γ (nízký gamma), ekvalizér zvuku, mikrofon pro hlasový chat a funkce nahrávání obrazovky, která je užitečná při zachycování a distribuci obsahu na YouTube™. Mobilní platforma Qualcomm® Snapdragon® 8 Gen2 a Elite Gaming navíc podporují stabilitu při hraní.

Design, funkce, přístupnost a trvalá udržitelnost

Dalším prvkem, který si na telefonu Xperia 5 V zamilujete, je kombinace vysoce spolehlivého výkonu a designu. Fotoaparát a zadní panel jsou barevně sladěny s estetickým matným povrchem, který vytváří jednotný dojem. Je k dispozici ve třech barevných variantách, které ladí s vaším stylem: černé, platinově stříbrné a modré.

Při pořizování snímků v aplikaci Photography Pro umožňuje nová funkce přehrát zvuk, který vás informuje o tom, zda je obrazovka vodorovná, díky čemuž si mohou pořídit rovný snímek i lidé se zrakovým postižením. Funkčnost a design jsou zkombinovány tak, aby se vešly do dlaně.

Obal telefonu Xperia 5 V využívá originální materiál společnosti Sony, který je vyroben z bambusu, vláken cukrové třtiny a recyklovaného papíru. Představuje tak balení, které zcela eliminuje plast. Některé vnitřní i vnější prvky hlavní jednotky navíc využívají SORPLAS™, nehořlavý recyklovaný plast vyvinutý společností Sony, který využívá až 99 % recyklovaných materiálů.

Stylový kryt se stojánkem pro Xperia 5 V (XQZ-CBDE)

Speciální kryt Xperia 5 V (k dispozici jako volitelné příslušenství zakoupené samostatně) slouží také jako praktický stojánek, který lze umístit vertikálně i horizontálně. Díky tenkému provedení, které se dokonale přizpůsobí smartphonu, se snadno drží a používá nejen při sledování videí, ale také pro živé vysílání a videochat. K dispozici jsou tři barvy, které se hodí k modelu Xperia 5 V. Kryt Style Cover se stojánkem je navíc částečně vyroben z materiálu SORPLAS.

Sony Xperia 5 V – Cena a dostupnost

Xperia 5 V bude v prodeji od 2. října 2023 za cenu 24 990 Kč. U vybraných prodejců bude možné ke koupi smartphonu po omezenou dobu / do vyprodání zásob získat bezdrátová ANC sluchátka WH-CH720N v hodnotě 2 990 Kč jako dárek.