Společnost Meizu patřila svého času mezi nejvýznamnější výrobce chytrých telefonů. Jejich telefony byly populární nejen na čínském trhu, ale i na těch globálních patřily k těm nejprodávanějším. Je ale pravda, že sláva této značky začala pomalu upadat proto, že nedokázala držet krok z dravějšími konkurenčními společnostmi. Navíc i špatná podpora nakonec odradila i její skalní fanoušky. Ovšem na konci minulého roku potvrdila čínská společnost Geely akvizici Meizu a nový vstup na trh s chytrými telefony. Následně na jaře debutovaly telefony řady Meizu 20 s vlajkovým procesorem Snapdragon 8 Gen2. A nyní to vypadá, že v přípravách jsou další vlajkové modely Meizu 21 a 21 Pro.

Telefony Meizu 21 a 21 Pro dorazí na začátku příštího roku

O chystaných telefonech řady Meizu 21 se na čínském Weibo zmiňuje známý tipař Digital Chat Station. Zveřejnil některé z hlavních parametrů těchto modelů a také avizuje, že je výrobce představí v v prvním kvartálu příštího roku. Opět půjde o vlajkové telefony s prémiovým procesorem společnosti Qualcomm. Ano, mluvíme o Snapdragonu 8 Gen3, který bude debutovat letos na podzim. Meizu se tak zařadí do zástupu výrobců chytrých telefonů, kteří si dělají na tento čipset zálusk.

Co se designu telefonů Meizu 21 týče, tipaři odhadují, že vzhled vychází z modelů Meizu 20, ale je ještě vylepšený. Hovoří například o plochém čelním i zadním panelu. Modul hlavního fotoaparátu doplní prstencový RGB LED blesk. Funkci blesku sice tipaři nerozklíčovali, je ale možné, že poslouží také pro různé notifikace, které odliší různými barvami.

Dále tipaři zmiňují, že primární snímač hlavní kamery má rozlišení 50 MPix a u modelu Pro se prý dočkáme také periskopického teleobjektivu. A pokud chystané telefony Meizu 21 převezmou některé parametry a funkce svých předchůdců, můžeme počítat s baterií se slušnou kapacitou a podporou rychlého nabíjení. Není také vyloučeno, že výrobce připraví i novou verzi své nadstavby Flyme OS. Vzhledem k tomu, že na začátku příštího roku vyjdou i další vlajkové telefony renomovaných výrobců, bude zajímavé sledovat, jak si Meizu s takovou konkurencí poradí.