Před pár dny se k nám donesla celkem nemilá informace. Jeden z tipařů totiž prozradil, na jaké trhy a s jakými procesory se dostanou vlajkové telefony Samsung Galaxy S24. Sice se už dřív proslýchalo, že u řady Galaxy S24 Samsung nasadí i svůj procesor Exynos 2400, ale všichni doufali, že třeba změní názor. Tipař ale jasně prohlásil, že telefony půjdou na trh jak s čipsetem Snapdragon 8 Gen3, tak i s Exynosem 2400. A právě k nám, do Evropy, půjdou telefony s Exynosem. Pro Samsung puristy možná zpráva dobrá, ale pro uživatele, kteří chtějí u svého telefonu pořádný výkon rozčarování. Nyní to vypadá, že nebude až tak úplně zle. Alespoň u modelu Samsung Galaxy S24 Ultra.

Samsung Galaxy S24 Ultra dostane Snapdragon 8 Gen3 for Galaxy

S novou informací o použití procesorů u řady Galaxy S24 přichází na čínském Weibo tipař, který si říká Setsuna Digital. Nepopírá, že vlajkové telefony půjdou na některé trhy s procesorem z dílen společnosti Qualcomm a na jiné s čipsetem Samsungu. Ovšem výjimku prý dostal nejvyšší model z celé řady, Samsung Galaxy S24 Ultra. Ten půjde na všechny světové trhy výhradně se Snapdragonem 8 Gen3 for Galaxy. To je, jak víme, procesor speciálně přetaktovaný pro vlajkové telefony Samsungu. Díky tomu se ještě víc zvětší rozdíl mezi modelem Ultra a dalšími telefony v řadě.

Takže pokud si chcete pořídit některý z chystaných telefonů Galaxy S24 a chcete vyloženě a pouze procesor Snapdragon, musíte sáhnout po modelu Samsung Galaxy S24 Ultra. Standardní Galaxy S24 a také Galaxy S24 Plus dorazí do Evropy s Exynosem 2400. Ale do uvedení zbývá ještě spousta času a vše se ještě možná změní.

O modelu Samsung Galaxy S24 Ultra dále tipaři tvrdí, že v rámci paměťových konfigurací začíná na 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Ovšem v sestavě je prý i verze s 2 TB interní paměti. Připomeňme, že model S23 Ultra má maximum 1 TB, ale minimum je 256 GB nikoli 128 GB. Takže i v tomto případě počkáme na potvrzení výrobce. Dále tipaři očekávají, že zrychlí i nabíjení, které nabídne výkon až 65 W. A to díky technologii stohované baterie. Zatím jde o další nepotvrzenou informaci, takže i úvahy o rychlejším nabíjení, než měl kdy dřív Samsung u svých telefonů, berme s rezervou.