O telefonech Google Pixel 8 se jako každým rokem mluví velmi dlouho před jejich uvedením. I letos proto o nich už víme téměř vše a tipaři dokonce shrnuli jak specifikace modelu Pixel 8, tak i modelu Pixel 8 Pro. Zdá se tedy, že posledním střípkem do mozaiky informací je termín jejich představení. Ale to vždy přichází na podzim a ani letos, zdá se, tomu nebude jinak. Zajímá nás ale přesný termín.

I ten už dnes známe. Google jej totiž potvrdil krátce poté, co i Apple zveřejnil konkrétní datum, kdy uvede své telefony řady iPhone 15. iPhony budou debutovat už 12. září/septembra. Ovšem ani na nové Pixely nebudeme čekat příliš dlouho. Uvidíme je na prezentační akci “Made by Google”, která proběhne 4. října/októbra. Na rozdíl od akce Apple, která se pravidelně kopná v kalifornském Cupertinu, si Google letos vybral pro svou velkou prezentaci New York. Tam vše vypukne v 10 hodin místního času. A není vyloučeno, že kromě telefonů řady Pixel 8 Google představí i nové hodinky Pixel Watch 2.

Parametry modelu Google Pixel 8 Pro

Vzhledem k tomu, že model Pixel 8 Pro je tím vyšším z řady telefonů, kterou Google představí, shrneme si jeho specifikace. Ty totiž v plné šíři nedávno zveřejnil jeden z tipařů. Telefon má podle něj 6,7 palcový OLED displej s rozlišením QHD+ a technologií LTPO. Obnovovací frekvence obrazovky dosáhne na 120 Hz, jas na 1600 nitů a jemnost na 490 ppi.

Mezi další specifikace patří procesor Tensor G3 s vyhrazeným bezpečnostním čipem Titan. S ním jde do páru 12 GB operační paměti a 128 GB nebo 256 GB interního úložiště. Foto výbavu telefonu Google letos také vylepšil. U hlavního fotoaparátu očekáváme primární 50 MPix snímač s podporu OIS. Je pravděpodobné, že jde o senzor Samsung Isocell GN2. V sestavě jej doplní 64 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX787 a 48 MPix teleobjektiv Isocell GM5. S ostřením pak pomůže nový snímač 8×8 ToF VL53L8. Přední kamera má 11 MPix senzor. Baterie má prý kapacitu 4950 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 27 W. Operačním systémem je, jak jinak, Android 14.