Trh s chytrými hodinkami se stále utěšeně rozrůstá. Tyto nositelnosti už dávno nepatří k produktům, které si pořídí jen hrstka vyvolených. Jejich ceny už nejsou horentní a vybrat si proto může každý podle svých možností a potřeb. Samozřejmě na to reagují i výrobci, kteří se snaží nabízet hodinky nebo fitness náramky napříč všemi tržními segmenty. Na českém trhu patří mezi nejpopulárnější náramky Xiaomi, hodinky značky Amazfit a nebo Fitbit. Nemůžeme ale zapomenout ani na hodinky značky Garmin, která je producentem sportovních chronometrů s GPS. A právě posledně jmenovaná značka poslala na trh nové modely Garmin Venu 3 a Venu 3S.

Funkce a specifikace hodinek řady Garmin Venu 3

Přestože nové hodinky řady Garmin Venu 3 vypadají velmi podobně jako předchozí modely Venu 2 a Venu 2S nabízejí nové režimy sledování zdraví. Mezi asi nejzajímavější patří režim, který vás upozorní na to, že jste si zdřímli. Mikro spánek, a to hlavně při řízení, je docela nebezpečný, takže tato funkce jistě není od věci. Novou funkci výrobce přidal k celkovému monitoringu spánku a jde o poměrně sofistikovanou záležitost.

U monitoringu spánku ještě chvíli zůstaneme, protože u hodinek Garmin Venu 3 je rozšířená o koučování spánku a meditaci. Jejich úkolem je zlepšit duševní pohodu a snížit únavu po namáhavém tréninku. Další nová funkce je určená hendikepovaným uživatelům upoutaným na vozík. Funguje na principu krokoměru, ale kroky logicky nepočítá. Součástí této funkce jsou i speciální tréninky pro vozíčkáře. V tomto směru lze říci, že Garmin boduje, protože je jen málo nositelností, které by mohli plně využívat i hendikepovaní.

Nyní se podíváme i na specifikace hodinek řady Garmin Venu 3. První z modelů má kruhový 1,4 palcový AMOLED displej s rozlišením 454 × 454 pixelů. Venu 3S má o něco menší 1,2 palcový AMOLED displej s rozlišením 390 × 390 pixelů. Tělo hodinek je vyrobené z vyztuženého polymeru a rám hodinek je z nerezové oceli. Displej chrání sklo Gorilla Glass 3. Hodinky jdou na trh ve velikostech 45 mm a 41 mm a v několika barevných variantách. Mají 8 GB vestavěného úložiště a nechybí ani podpora NFC pro bezkontaktní platby.

Kromě výše uvedeného mají také hodinky Garmin Venu 3 prodlouženou výdrž baterie. V případě prvního modelu je to až 14 dní a u druhého modelu pak až 10 dní bez používání polohovací služby GNSS. V případě zapnuté GNSS se výdrž baterie zkrátí. Prodeje obou modelů řady Venu 3 již běží na stránkách výrobce. Cena modelu Garmin Venu 3 je nastavená na 449,99 dolaru a stejnou cenu má i model Venu 3S.