Značka iQOO je pověstná tím, že uvádí na trh telefony s velmi dobře vyváženým poměrem cena/výkon. Svůj lví podíl na tom má skutečnost, že jde o sub značku společnosti Vivo, která se primárně stará o vývoj nových telefonů. Takže značka iQOO pak přebere některé parametry Vivo telefonů a tímto ušetří poměrně velké investice na vývoj. To se následně odráží v ceně finálních produktů. Důkazem jsou loni uvedené telefony řady 11, které mají nižší ceny, než telefony jiných výrobců se stejnými specifikacemi. Modely série 11 na trhu nahradí řada 12, na kterou se už pomalu zaměřují tipaři. A to přesto, že na konci měsíce nás ještě čeká představovačka telefonu iQOO Z8. Dnes se proto podíváme na model iQOO 12 Pro.

Víme, že značka Vivo poměrně dost investuje do foto výbavy svých fotoaparátů a neustále je vylepšuje. Tato vylepšení pak zpravidla přebírá i dceřinka iQOO. Snad jediné, co telefonům iQOO zatím u hlavního fotoaparátu chybělo byl teleobjektiv. Nyní to podle informací známého tipaře Digital Chat Station vypadá, že i na něj nakonec dojde a objeví se právě u modelu iQOO 12 Pro.

Co tipaři tvrdí o fotoaparátu telefonu iQOO 12 Pro?

Trendem poslední doby je do fotoaparátů vlajkových lodí přidávání teleobjektivu a to rovnou periskopického. Snímač tohoto typu totiž zajistí rozsáhlejší a lepší zoom, což má následně vliv i na kvalitu foto výstupů. Přesně takový snímač je podle tipaře připravený i pro telefon iQOO 12 Pro. Periskopický senzor má prý rozlišení 64 MPix a jde o snímač OmniVision OV64B. Výrobce nyní údajně řeší jak tento senzor umístit do modulu, aby výsledný zoom byl pětinásobný.

Kromě 64 MPix periskopického teleobjektivu se v sestavě hlavního fotoaparátu telefonu iQOO 12 Pro prý objeví i primární 50 MPix snímač OmniVision OV50H. Tento senzor má velikost 1/1,28 palce s 1,2 µm pixely. O širokoúhlém objektivu se sice tipař nezmiňuje, ale mohl by mít také rozlišení 50 MPix, záběr až 150°, světelnost f/2.3 a podporu automatického ostření. K tomu prý výrobce přidá i ISP čip Vivo V3. Telefon iQOO 12 Pro může debutovat před koncem letošního roku.