Také se už těšíte na vydání telefonu Samsung Galaxy S23 FE? I jeho cesta na trh je celkem složitá a podobná té, kterou prošel i model Galaxy S21 FE. Výrobce nejdřív tvrdil, že jej na trhy pošle na konci letošního roku. Pak se chvíli spekulovalo, že se jeho výroba ruší. Krátce na to se zas na síti objevily zvěsti, že telefon bude debutovat dřív, a to ještě před představením nové generace skládacích telefonu Galaxy Z Fold 5 a Galaxy Z Flip 5.

Pak tipaři přišli s informací, že Samsung Galaxy S23 FE dorazí ve třetím kvartálu letošního roku, ovšem jen na některé vybrané trhy. K širšímu globálnímu vydání ale dojde ve čtvrtém kvartálu 2023 a v prvním čtvrtletí 2024. Vzhledem k tomu, že konec třetího kvartálu, respektive září/september je na dohled, opět se na tento chystaný telefon podíváme. Představení by totiž mohlo proběhnout už v příštím měsíci.

Samsung Galaxy S23 FE certifikován v šesti verzích

Telefon Samsung Galaxy S23 FE má certifikaci Bluetooth SIG, a to hned pro šest modelů. Jejich kódová označení jsou SM-S711B, SM-S711B_DS, SM-S7110, SM-S711U1, SM-S711W a SM-S711U. Výpis dále uvádí, že všechny mají podporu Bluetooth 5.3. Ovšem nic víc se z certifikačního výpisu nedozvíme. Proto si alespoň shrneme, co zatím o chystaném telefonu víme.

Začneme designem, který odhalily první rendery. Ve srovnání s modelem Galaxy S21 FE se vzhled mírně změnil, ale stále se drží designové linie společnosti Samsung. Model Samsung Galaxy S23 FE podle renderů tak trochu připomíná Galaxy A54. Má stejný trojitý hlavní fotoaparát a “díru” pro přední kameru ve středu horní části 6,4 palcové obrazovky. Displej jako takový je plochý, boční rámy jsou zaoblené, stejně tak i rohy telefonu. Dále se mluví o procesoru Exynos 2200 nebo o AMOLED displeji s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. V rámci pamětí se prý dočkáme 6 GB a 8 GB operační paměti a 128 GB a 256 GB interního úložiště. Tipaři očekávají i baterii s kapacitou 4500 mAh a 25 W nabíjením. Ale asi nejzajímavější inovací je přidání teleobjektivu a 50 MPix primárního snímače do hlavního fotoaparátu.