Značka Honor se po osamostatnění od své matky Huawei celkem slušně rozjela. A to ve všech segmentech, včetně skládacích telefonů. Jen během loňského roku uvedli na trh rovnou dva skládací modely Magic V a Magic Vs a druhý z nich dokonce putoval na globální trhy. A aby toho nebylo málo, letos v červenci/júni uvedla na čínském trhu třetí skládací model V2, který se pyšní titulem nejtenčího skládacího telefonu na světě. Tento skládací stroj se dostane na začátku září/septembra také globální trhy, takže se máme na co těšit. Ale to stále není všechno. Proslýchá se, že v přípravách je i skládací model Honor Magic Vs 2.

Certifikace potvrdila u modelu Honor Magic Vs 2 rychlé nabíjení

Další skládací telefon má totiž za sebou čínskou certifikaci 3C. To tedy znamená jediné, že na uvedení skládacího telefonu Honor Magic Vs 2 dojde na čínském trhu ještě letos. Telefon prošel certifikací s kódovým označením VCA-AN00 a má potvrzenou podporu rychlého nabíjení s výkonem 35 W. Označení modelu je stejné jako u telefonu Magic V Slim, o kterém již dříve spekulovali tipaři.

Pokud se tedy tipaři nemýlí, bude skládací model Honor Magic Vs 2 prvním skládacím telefonem značky, který se skládá směrem ven a ne dovnitř. Takové skládací telefony má zatím ve svém portfoliu pouze společnost Huawei a jde o modely Mate Xs a Mate Xs 2. Ostatně společnosti Honor a Huawei byly ještě před pár lety “nerozlučnou” dvojkou.

Huawei Mate Xs 2

Tipaři o telefonu Magic Vs 2 tvrdí, že opět půjde o velmi štíhlý model. Údajně subtilním profilem překoná i již uvedený Magic V2, který má v pase po otevření jen 4,7 mm. Tenký profil ale může jít na úkor kapacity baterie a případně i výkonu rychlého nabíjení. V této chvíli jsou ale informace o chystaném skládacím telefonu Magic Vs 2 velmi kusé, takže počkejme, zda se o něm v dohledné době nezmíní samotný výrobce.