Společnost Motorola pokračuje ve vydávání telefonů střední třídy. Jejich řada Moto G je velmi populární, protože zde najdeme modely s dobře vyváženým poměrem cena/výkon. Cenou a specifikacemi jdou tyto telefony napříč celou střední třídou od těch nejlevnějších až po dražší. Mezi ty levnější patří například model Moto G14, který se dostal na globální trh na začátku tohoto měsíce. Ovšem na uvedení čeká i model G84 a také model Moto G54. A právě na druhý z nich se nyní podíváme trochu podrobněji.

Specifikace Moto G54 podle Tenaa

Především musíme říci, že Motorola už na čínském Weibo potvrdila termín představení telefonu Moto G54. Je v Číně naplánované na 5. září/septembra. A připomeneme i to, že model G84 debutuje 1. září v Indii. A teď už můžeme přejít ke specifikacím modelu G54, které najdeme v certifikačním výpisu Tenaa.

Vzhledem telefon Moto G54 nevybočuje z designové linie řady G. Dále se dočteme, že displej je typu LCD s úhlopříčkou 6,5 palce, rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru s 16 MPix snímačem. Zadní fotoaparát je duální a tvoří jej primární 50 MPix senzor a druhý, zřejmě 2 MPix snímač pro zachycení hloubky ostrosti. V obdélníkovém modulu hlavní kamery najdeme i LED blesk.

Dále Tenaa potvrdila, že telefon Moto G54 má baterii s kapacitou 4850 mAh, takže její typická kapacita bude 5000 mAh. Sice ve výpisu není uvedený výkon nabíjení, je ale pravděpodobné, že se bude pohybovat kolem 20 W až 30 W. Takto rychlé nabíjení totiž Motorola používá u svých telefonů střední třídy. Telefon samozřejmě poběží na operačním systému Android 13. Co ale není jasné je typ procesoru, který chystaný model pohání. Tipaři ovšem očekávají, že čipset je střední třídy a podporuje 5G sítě. A předpokládají i to, že se Moto G54 po uvedení v Číně následně dostane i na globální trhy.