Ani společnost Oppo se nezalekla produkce skládacích telefonů. Před dvěma lety uvedla na trh svůj první skládací stroj Find N a letos už chystá jeho třetí generaci. Představení telefonu očekáváme ještě v tomto měsíci, takže je jasné, že se o telefon Oppo Find N3 čile zajímají tipaři.

Díky tipařům a certifikaci 3C už například víme, že skládací Oppo Find N3 dostane kabelové nabíjení s výkonem 100 W. Údajně ale telefon podporuje i bezdrátové nabíjení, což je u skládacích modelů poměrně unikátní. Ovšem nejen nabíjení a jeho výkon je u skládacích telefonů důležité, podstatné jsou i displeje. A právě na ně se dnes podíváme trochu podrobněji.

Oppo Find N3 a OnePlus Open dostanou stejné displeje

Ještě než se vrhneme na displeje telefonu Oppo Find N3 připomeneme, že tento skládací telefon zůstane výhradně na čínském trhu. Ovšem ani my, globální uživatelé, nezůstaneme ochuzeni. Na globálních trzích se totiž objeví první skládací telefon společnosti OnePlus, OnePlus Open. A ten je podle dosavadních informací přeznačený a zřejmě i mírně upravený model Find N3. Je proto pravděpodobné, že i on dostane stejné displeje. Ostatně vydání tohoto telefonu se opozdilo právě kvůli výměně dodavatele displejů.

Teď už se ale pojďme podívat, co o displejích modelu Oppo Find N3, potažmo OnePlus Open, tvrdí náš známý tipař Digital Chat Station. Domnívá se, že oba displeje mají vysoké rozlišení, dokonce vyšší než má Galaxy Z Fold 5. Vnitřní displej má úhlopříčku 7,82 palce a rozlišení 2440 × 2268 pixelů. Vnější displej má 6,31 palce a rozlišení 2484 × 1116 pixelů a tradiční poměr stran 20:9. To znamená, že vnitřní obrazovka má jemnost 426 ppi a vnější pak 431 ppi. To je tedy zatím nejvyšší hustota pixelů (ppi) u skládací obrazovky. Kromě toho tipař zmiňuje, že Find N3 dostane verzi s 16 GB LPDDR5X RAM a 1TB úložištěm UFS 4.0. A prý se uvažuje i o verzi s 24 GB RAM, což zní rozhodně zajímavě.