V době, kdy ještě byla značka Honor dceřinkou společnosti Huawei, dodávala své telefony i na indický trh. To ale skončilo po jejím osamostatnění v roce 2020. Samostatný Honor, který se tímto zbavil tíže amerických sankcí, si začal budovat svou pozici na trhu, a to nejprve v Číně.

Pak zaútočil na další globální trhy včetně Evropy. To vše díky tomu, že jejich telefony získaly podporu služeb a aplikací Google. A nemalou roli v jejich expanzi sehrála i možnost spolupráce se společností Qualcomm a používání jejich procesorů. Značka se dokonce letos dostala mezi největší prodejce za hranicemi Číny. Je tedy ten pravý čas na návrat na indický trh.

Honor chystá nové telefony pro Indii

Pro úspěšný vstup na indický trh uzavřela značka Honor partnerství s indickou firmou PSAV Global. Jde o skutečně klíčovou spolupráci, protože PSAV Global má v Indii rozsáhlou síť více než 5000 maloobchodníků a distributorů. Ti pokryjí zhruba stovku indických měst. Firma bude zároveň Honoru poskytovat marketing a servisní služby. Pro tyto účely došlo také k vytvoření telegramového kanálu a značky HonorTech pro komunikaci s uživateli a distribuci produktů Honor. Šéfem indické pobočky se stal Madhav Sheth, který byl dříve generálním ředitelem Realme.

Madhav Sheth nyní na svém účtu na platformě X potvrdil, že se HonorTech v dohledné době rozjede na plné obrátky a už brzy nabídne indickým uživatelům nový telefon. Je pravděpodobné, že se zde jako první objeví telefony řady Honor 90, které letos na jaře debutovaly v Číně. Uvedení telefonů na indickém trhu tipaři očekávají zhruba v polovině příštího měsíce. Cena standardního modelu z řady 90 se prý pohybuje kolem 50000 indických rupií, tedy zhruba kolem 600 dolarů.