Společnost Samsung je přeborníkem ve vydávání foto snímačů. Prim si drží u senzorů s rozlišením 200 MPix. Na svém kontě už má senzor Isocell HP1, Isocel HP3, Isocell HPX a letos řadu doplnil i 200 MPix senzor Isocell HP2. Tento poslední snímač najdeme například u prémiového telefonu Galaxy S23 Ultra. Ovšem tím to nekončí a krasojízda bude pokračovat dál. V příštím roce má totiž výrobce v plánu vyrobit rovnou tři nové snímače včetně jednoho s rozlišením 440 MPix.

Chystané snímače Samsung prý mají rozlišení 50 MPix, 200 MPix a 440 MPix

Na přípravu tří nových Samsung snímačů upozornil tipař Revegnus. Tvrdí, že v přípravách je 50 MPix senzor Isocell GN6 s velikostí pixelu 1,6μm a 200 MPix senzor Isocell HP7 s velikostí pixelu 0,6μm. Ovšem nejzajímavější je poslední z trojice chystaných snímačů, 440 MPix senzor Isocell HU1. U něj ale velikost pixelu zatím potvrzená není.

Tipař očekává, že vývoj senzorů Samsung již brzy dokončí a do sériové výroby by mohly jít ve druhé polovině příštího roku. Je tedy zřejmé, že je hned tak v telefonech neuvidíme. Navíc se tipař domnívá, že tyto snímače nebudou použity v produktech společnosti Samsung. Ostatně nebylo by to poprvé, kdy snímače Samsung používaly třetí strany. Dokonce je možné, že poslední ze snímačů výrobce chystá pro průmyslové využití, například u automobilů.

V dalším příspěvku Revegnus dodává, že Samsung chystá i snímač s rozlišením 320 MPix. V tomto případě je možné, že je chystaný na míru některému z vlajkových telefonů řady Galaxy S. Ovšem ani jej neuvidíme v dohledné době. Je prý pravděpodobné, že jej výrobce implementuje až do telefonu Galaxy S26 Ultra. A na něj je opravdu ještě několik roků čas. Naopak 200 MPix senzor HP7 se může objevit v modelu Galaxy S25 Ultra. Jenže náklady na jeho výrobu jsou prý zatím příliš vysoké. A drahý je prý i 50 MPix snímač GN6, ale o něm prý uvažují čínští výrobci chytrých telefonů. Informace o chystaných snímačích jsou zatím velmi kusé, takže počkejme, jak to ve finále všechno dopadne.