Pokud jste fanoušky značky Realme, můžete se pomalu začít těšit na další přírůstek do jejich portfolia. Chystají totiž pro čínský trh telefon Realme GT 5. A jak bývá pravidlem u série GT, každý z modelů je něčím zajímavý. Ať už jde o výkon nabíjení, prémiový procesor a nebo jinou vychytávku.

Vzpomeňme například na model Realme GT 3, který letos debutoval na veletrhu MWC v Barceloně. Šlo sice o přeznačenou globální verzi čínského GT Neo 5, ale opravdu zaujal. Ať už svým designem zadního panelu  se svítícím RGB prvkem ve tvaru písmene C. A nebo podporou rychlého nabíjení s výkonem 240 W. Předpokládáme, že i Realme GT 5 na sebe upozorní, a to hlavně proto, že jej výrobce připravil jako oslavu svého pátého výročí.

Bude Realme GT 5 vlajkovým telefonem?

Než si shrneme to, co zatím o chystaném telefonu Realme GT 5 víme, podíváme se na termín představení. To proběhne v Číně už za pár dnů, konkrétně 28. srpna/augusta ve 14 hodin tamního času. Z první upoutávky, která ukazuje boční hranu telefonu je zřejmé, že design bude zajímavý. I když tak trochu evokuje vzhled telefonu OnePlus 10 díky modulu fotoaparátu, který přesahuje až na boční hranu.

Je také známo, že Realme GT 5 pohání procesor Snapdragon 8 Gen2. Navíc prezident Realme, pan Xu Qi Chase potvrdil, že telefon dostane obří kapacitu operační paměti, a to 24 GB. Tipaři dále očekávají, že chystaný telefon přijde ve dvou verzích s různou kapacitou baterie a různým výkonem nabíjením. Ostatně to není u telefonů Realme žádná novinka, protože podobně je na tom i model Neo 5. Čeká se i podpora virtuální paměti a až 1 TB interního úložiště. Co se displeje týče, může mít úhlopříčku 6,74 palce, rozlišení 1,5K a obnovovací frekvenci 144 Hz. Počítáme s tím, že další informace o specifikacích začne výrobce zveřejňovat už brzy.