Pokud bych mohl posoudit, vlajkové telefony z řady Redmi od Xiaomi nikdy nezklamaly. Počínaje řadou K20 a konče řadou K60, každý z telefonů nabízí špičkové specifikace za neuvěřitelnou cenu. V tomto trendu pokračuje i Redmi K60 Ultra.

Redmi K60 Ultra má skvělý 6,67palcový displej s vysokým rozlišením, více než dostatečnou kapacitu paměti pro náročné multitaskery, rychlé nabíjení a čipset, který zvládne všechny úlohy náročné na zdroje. A co je ještě důležitější, zařízení stojí méně než 500 dolarů!

REDMI K60 ULTRA NABÍZÍ VYNIKAJÍCÍ HODNOTU

Na telefonu Redmi K60 Ultra se vám bude líbit spousta věcí. Za tuto cenu toho dostnete opravdu hodně! Pojďme se tedy ponořit do specifikací telefonu.

DISPLEJ

Model K60 Ultra je vybaven 6,67palcovým AMOLED displejem, který nabízí typický jas 1200 nitů. Jeho maximální jas je 2600 nitů, což je více než u špičkových vlajkových zařízení. Jako je například iPhone 14 Pro Max nebo Galaxy S23 Ultra.

REDMI K60 ULTRA

Důležitější je, že obrazovka disponuje rozlišením 1,5K neboli 2712 x 1220 px. Díky tomu můžete mít s telefonem vysoce pohlcující, detaily naplněný, živý a strhující zážitek ze sledování. A nesmíme zapomenout zmínit, že se může pochlubit obnovovací frekvencí 144 Hz. Ta vám nabídne plynulý herní zážitek.

REDMI K60 ULTRA

SOC REDMI K60 ULTRA

Společnost Xiaomi drží nízkou cenu Redmi K60 Ultra tím, že nezvolila čipset Snapdragon. Jak už jsme psali dříve, Snapdragon 8 Gen 2 je dražší než jeho alternativy. A stejný trend sleduje Qualcomm i u Snapdragonu 8 Gen 3. To však neznamená, že telefon nemůže nabídnout výkon na úrovni vlajkové lodi.

Čipová sada Dimensity 9200+ modelu K60 Ultra nabízí veškerý výkon, který potřebujete ke spuštění svých oblíbených her a aplikací. Tato plusová verze čipové sady je o něco rychlejší než běžný SoC 9200. Nabízí taktovací frekvenci 3,35 GHz, díky čemuž K60 Ultra zvládne všechny náročné úlohy.

V této souvislosti společnost Xiaomi integrovala do Redmi K60 Ultra čipy Pixelworks X7 MEMC. Tyto čipy zvýší výkon telefonu a nabídnou vám více snímků v mobilních hrách AAA.

ÚLOŽIŠTĚ A PAMĚŤ RAM

Xiaomi vybavilo Dimensity 9200+ různými variantami paměti RAM. Základní verze modelu K60 Ultra začíná na 12 GB operační paměti LPDDR5X s 256GB úložištěm UFS 4.0. Tato konfigurace je více než dostatečná pro hardcore hráče a ty, kteří chtějí do telefonu ukládat velké množství souborů.

Můžete si však pořídit telefon s až 24 GB RAM a s až 1 TB interního úložiště. Díky této špičkové verzi je Xiaomi K60 Ultra jedním z prvních telefonů se systémem Android s 24 GB paměti RAM. A díky ní se můžete rozloučit se záseky ve výkonu a užívat si plynulý výkon při multitaskingu.

KONFIGURACE FOTOAPARÁTU K60 ULTRA

Konfigurace fotoaparátu telefonu Redmi K60 Ultra je také na úrovni vlajkových lodí. Dostal do vínku 50Mpx primární snímač. Tento snímač IMX800 má podporu optické stabilizace obrazu (OIS), která vám umožní cvakat nerozmazané a správně zaostřené snímky.

Vedle 50Mpx snímače má telefon 8Mpx ultraširokoúhlý snímač a 2Mpx jednotku. A na přední straně najdete 20MP selfie kameru, která dokáže pořizovat selfie ve vysokém rozlišení. K dispozici je také mnoho různých režimů fotoaparátu, které vám umožní vytěžit ze snímků maximum.

BATERIE A RYCHLOST NABÍJENÍ

Xiaomi Redmi K60 Ultra dostal do vínku velkou baterií. Její kapacita je 5000 mAH, což vám umožní hrát hry a sledovat obsah celé hodiny s plně nabitou baterií. A pokud jde o nabíjení, zařízení disponuje 120wattovým rychlonabíjením. Telefon se tak dokáže dostat z 0 % na 100 % neuvěřitelně rychle.

Chybí však bezdrátové nabíjení, což je celkem očekávatelné. Xiaomi totiž muselo šetřit, aby udrželo nízkou cenu.

CENY A DOSTUPNOST TELEFONU REDMI K60 ULTRA

Jak již bylo zmíněno, Xiaomi nasadilo na Redmi K60 Ultra velmi konkurenceschopnou cenovku. Základní verze, která je vybavena 12 GB RAM a 256GB úložištěm, se prodává za 2599 juanů, což je přibližně 358 amerických dolarů. A plně vybavená verze s 24 GB RAM a 1 TB úložištěm stojí 3599 juanů, což je asi 498 USD.

Pro srovnání, cena modelu Redmi K60 Pro začíná na 479 amerických dolarech. Ten dostal do vínku 8 GB RAM a 128GB úložiště. Můžete však samozřejmě namítnout, že model K60 Pro má pod kapotou procesor Snapdragon 8. generace 2, zatímco model K60 Ultra má čipovou sadu MediaTek Dimensity 9200+. Pokud však jde o výkon, jsou na tom oba modely v podstatě stejně.

U modelu Redmi K60 Ultra tedy získáváte větší úložiště a paměť RAM, což v podstatě zvyšuje hodnotu telefonu. A nezapomeňme zdůraznit, že počáteční cena modelu K60 Ultra se liší o více než 100 amerických dolarů. A to je hodně pro ty, kteří mají omezený rozpočet.

Telefon je v současné době k dispozici jen v Číně. A společnost Xiaomi již v tomto regionu přijímá předobjednávky na toto zařízení. A zatím netušíme, že by debutoval na globálním trhu. Xiaomi však plánuje telefon přeznačit na 13T Pro, který se na jiné trhy dostane. Jak to bude ale s jeho cenou je samozřejmě ve hvězdách. Modří však už tuší.