Včera jsme nahlédli do kuchyně značky iQOO abychom zjistili, že zřejmě připravuje nové telefony řady Z8. Je to zajímavé hlavně proto, že jako rozšíření rady Z7 se chystá ještě jeden model, a to iQOO Z7 Pro. O tomto telefonu se nedávno zmínil šéf iQOO India, pan Nipun Marya s tím, že jej již brzy představí právě na indickém trhu. Přesný termín představovačky ale neuvedl.

iQOO Z7 Pro už má vlastní stránku na Amazonu

Model iQOO Z7 Pro bude na indickém trhu již třetím telefonem z této série. Předcházejí mu modely Z7 a Z7s ze začátku letošního roku. A protože jde o nejvyšší model z celé řady, je mu věnována patřičná pozornost. Na indickém Amazonu již má svou vlastní stránku a na ní je potvrzený termín představení. Je naplánovaný na poslední prázdninový den, tedy na 31. srpna/augusta.

Žádné podrobnosti o parametrech chystaného telefonu iQOO Z7 Pro na upoutávce ale nenajdeme. Snad jen kromě snímku čelního panelu, který opět naznačuje, že telefon má po bočních hranách zakřivený displej a ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru. Rámečky kolem obrazovky jsou velmi úzké, a to včetně horního a spodního. Přesto ale díky tipařům nějaké informace o parametrech máme, takže si je nyní shrneme.

Tipaři tvrdí, že telefon iQOO Z7 pro má 6,78 palcový zakřivený AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a rozlišením FullHD+. Přední kamera má podle nich 16 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 64 MPix a 2 MPix snímače. O použitém procesoru ale zatím není úplně jasno. Někteří tipaři se domnívají, že jde o Snapdragon 782G, který pohání i čínský model iQOO Z7. Jiní naopak vsadili na Dimensity 7200. Ať tak či tak, dočkáme se prý až 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Specifikace jsou tedy zatím nejisté, ale je pravděpodobné, že je už brzy začne zveřejňovat samotný výrobce.