Jednou z větších událostí, která nás čeká letos na podzim je uvedení telefonů řady Google Pixel 8. Přesto, že do představovačky zbývá stále dost času tipaři nelení a celkem pravidelně nás informují o tom, co můžeme od chystaných strojů očekávat. Už například víme, že se oba telefony dočkají vylepšení fotoaparátů a víme i to, jak na tom budou jejich displeje. Viděli jsme také renderované obrázky obou modelů. A protože představovačka proběhne až zhruba za dva měsíce, máme tu další nové informace.

Kapacity pamětí telefonů řady Google Pixel 8

O další porci nových informací o telefonech řady Google Pixel 8 se postaral nám dobře známý Roland Quandt na stránkách WinFuture. Tipař vychází z údajů prodejců, kteří vědí v jakých paměťových verzích půjdou telefony na trh, jaké budou mít barvy a ceny.

Nejdřív se podíváme na standardní model Pixel 8. Na trhu se objeví pouze ve dvou paměťových konfiguracích s interním úložištěm o kapacitě 128 GB a 256 GB. Je proto pravděpodobné, že díky této nízké kapacitě vnitřního úložiště nebude cena telefonu výrazně přemrštěná. Navíc ve srovnání s loňským modelem Pixel 7 se kapacita interního úložiště nezměnila.

Model Pixel 8 Pro dostane tři verze interního úložiště, a to 128 GB, 256 GB a navrch i verzi s 512 GB. Tipař také avizuje, že model Pixel 8 půjde do prodeje v barvách Licorice, Peony a Haze. U modelu Pro si můžeme vybrat z barev Licorice, Porcelain a Sky. A protože jsme slibovali info také o cenách, podíváme se i na ně. Letošní Google Pixel 8 bude lehce dražší než loňský Pixel 7, cenu tipaři odhadují v rozmezí 650 až 700 dolarů. Připomeňme, že Pixel 7 stál 600 dolarů. Cena modelu Pro ale zatím zůstává v utajení.