Jistě si vzpomenete na velkou prezentační akci společnosti Samsung z konce minulého měsíce. Kromě skládacích telefonů a chytrých hodinek nové generace zde debutovaly i nové tablety řady Galaxy Tab S9. Jde o tři skutečně prémiová zařízení, která se dají předběžně objednat i na českém trhu. Ovšem vypadá to, že řada tabletů ještě není uzavřené a ještě něco se chystá.

Podle tipařů totiž Samsung připravuje další dva modely, jmenovitě Galaxy Tab S9 FE a Galaxy Tab S9 FE Plus. Informuje o tom důvěryhodný tipař Roland Quandt s tím, že oba tablety našel na oficiální speciální stránce hlasového asistenta Bixby. Na této stránce Samsung zalistuje všechny své produkty, které hlasového asistenta podporují.

Co zatím víme o chystaných tabletech řady Samsung Galaxy Tab S9 FE?

Hlavním překvapením není model Tab S9 FE, ale spíš model Tab S9 FE Plus. V řadě Tab S8 FE tento model totiž nebyl. Je sice pravda, že Samsung chystané tablety dosud nepotvrdil, a oba se objevily na renderovaných snímcích a Plusový model dokonce prošel certifikací FCC a testy Geekbench. Podle renderů mají tablety širší souměrné rámečky kolem displeje a pod modulem zadního fotoaparátu svislý lesklý pruh jako designový prvek.

Standardní model FE má jeden snímač hlavního fotoaparátu, model FE Plus má snímače dva. Je pravděpodobné, že oba chystané tablety podporují stylus S-Pen. Tipaři očekávají, že Samsung tabletům nadělil procesor Exynos 1380, což je stejný čipset, který pohání i telefon Galaxy A54 5G. V rámci pamětí se můžeme dočkat 8 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Podle certifikace FCC model Plus podporuje rychlé nabíjení s výkonem 45 W. Dále u tohoto modelu očekáváme 12,4 palcový displej. Je také pravděpodobné, že ceny chystaných tabletů budou nižší než u jejich již uvedených sourozenců.