Na začátku tohoto měsíce jsme se dozvěděli, že značka Redmi plánuje v Číně velkou akci. Valná většina tipařů odhadovala, že na ní představí nový telefon Redmi K60 Ultra. Akce sice proběhla, ale zástupci značky pouze informovali, že telefon skutečně chystají, potvrdili některé z jeho specifikací a prohlásili, že telefon představí na konci měsíce. Sice si ještě pár dnů na nový telefon počkáme, ale pojďme se podívat na to, co výrobce potvrdil.

Redmi K60 Ultra s procesorem Dimensity 9200+ boduje v Antutu

Zástupci značky Redmi na akci potvrdili, že chystaný telefon skutečně pohání procesor Dimensity 9200+. Redmi ve spolupráci se společností MediaTek čipset optimalizovali pro co nejvyšší výkon, což se, jak se zdá, povedlo. Výrobce se totiž také pochlubil výsledky z benchmarkových testů Antutu, kterými Redmi K60 Ultra prošel.

V souvislosti s Antutu tu máme malé srovnání s modelem OnePlus Ace 2 Pro, který byl na prvním místě s procesorem Snapdragon 8 Gen2 a skóre 1733703 bodů. Redmi K60 Ultra jej ale nyní překonal s výsledkem 1774714 bodů a již zmíněným čipsetem Dimensity 9200+. Je tedy zřejmé, že i procesor z dílen MediaTek patří k vlajkovým čipsetům a poskytne dostatek výkonu. Výrobce k těmto skvělým výsledkům dodal, že jistě osloví uživatele po celém světě, protože Redmi K60 Ultra půjde na globální trhy jako Xiaomi 13T a debutovat bude 1. září/septembra.

Telefon K60 Ultra má také potvrzený nezávislý zobrazovací čip PixelWorks X7 pro lepší vizuály a výborný herní zážitek. Dále zde najdeme integrovaný Furious Engine 2.0, který plně využívá potenciál procesoru Dimensity 9200+ pro posílení výkonu jak CPU tak GPU. OLED displej má rozlišení 1,5K a obnovovací frekvenci 144 Hz. Snímkovací frekvence narostla na 143,4 snímků za sekundu. Výrobce sice nepotvrdil žádné další specifikace chystaného telefonu, ale z toho mála, co zveřejnil, půjde o telefon s výkonem, který jistě ocení hráči mobilních her.