Trend skládacích telefonů si vzala za svůj také společnost Xiaomi. Svým skládacím strojům se snaží dát to nejlepší a každým rokem je vylepší, a to včetně designu. Loňský skládací Mix Fold 2 se mohl směle chlubit titulem vlajkové lodi a zdá se, že ani chystaný model Xiaomi Mix Fold 3 v tomto směru nepřijde zkrátka. Sice některé ze specifikací bude mít podobné jako jeho loňský předchůdce, ale dostane také spoustu vylepšení.

Podle prvních informací z minulého měsíce punc prémiového telefonu modelu Xiaomi Mix Fold 3 dodá procesor Snapdragon 8 Gen2 s až 16 GB operační paměti a až 1 TB interní paměti, což je celkem pořádný nášup. Vnější i vnitřní displej má obnovovací frekvenci 120 Hz a foto výbavu opět svou optikou podpoří společnost Leica. Neměl by v ní chybět ani periskopický snímač.

Xiaomi Mix Fold 3 má podle fotek zakřivený vnější displej

Skládací telefon Xiaomi Mix Fold 3 výrobce podle všeho představí ještě v tomto měsíci. Proto tipaři ještě na poslední chvíli sdílejí další informace o tomto prémiovém stroji. Za poslední zvěstí stojí tipař, který si říká Tech Geek a na čínském Weibo sdílí fotku čelního panelu telefonu s vnějším displejem a také prodejní balení. Z krabice sice kromě názvu telefonu a informaci o spolupráci se společností Leica nic nevyčteme. Ovšem z fotky displeje přece jen něco málo zjistíme.

Na fotce vidíme, že skládací telefon Mix Fold 3 je elegantní s lehce zakřiveným vnějším displejem. Ve středu horní části vnější obrazovky je “díra” pro přední kameru. Přes přední kameru se dostaneme k foto výbavě, respektive hlavnímu fotoaparátu. Spolupráce s firmou Leica není u Xiaomi žádnou novinkou, novinkou je ale to, že chystaný skládací telefon má čtyři snímače. Tím se stane prvním skládacím telefonem Xiaomi s takovým složením hlavního fotoaparátu. Mezi senzory najdeme primární snímač Sony IMX800, širokoúhlý objektiv, teleobjektiv s 3,2× optickým zoomem a periskopický teleobjektiv s 5× zoomem. Půjde tedy o opravdu výborný telefon a je jen škoda, že se zřejmě stejně jako jeho předchůdce nepodívá na globální trhy.