Chytré hodinky značky Amazfit jsou populární po celém světě. A pokud jste fanoušky právě těchto chronometrů jistě víte, že tyto hodinky mají své zastoupení také na českém trhu a i v našich luzích a hájích mají velmi dobrý zvuk a slušnou fanouškovskou základnu. Pokud tedy zrovna sháníte hodinky, které mají solidní parametry a nízkou cenu, máme pro vás dobrou zprávu. Výrobce totiž představil hodinky Amazfit Bip 5, jejichž cena nepřekročila 100 dolarů. Prodávají se i v Evropě a i zde stojí pod 100 euro.

Podrobný pohled na hodinky Amazfit Bip 5

Nové hodinky Amazfit Bip 5 mají velký LCD displej s úhlopříčkou 1,91 palce, rozlišením 380 × 320 pixelů a jemností 260 ppi. Obrazovka je dotyková a barevná. Tvrzené mírně zakřivené sklo, které kryje displej je odolné vůči šmouhám a otiskům prstů. Přestože je displej velký, je tělo hodinek celkem štíhlé a lehké s hmotností 26 gramů. Na pravé hraně těla je fyzické tlačítko pro rychlé ovládání. K dispozici je i více než 70 stylových ciferníků.

Na to, že jsou hodinky Amazfit Bip 5 levné umí toho poměrně hodně. Mají hromadu funkcí, včetně těch zdravotních, protože mají speciální PPG senzor BioTracker. Ten poslouží pro monitoring tepové frekvence, okysličení krve a úrovně stresu. Je tu i satelitní polohovací systém pro GPS, Glonass, Galileo a BeiDou. Hodinky mají také vestavěný reproduktor a mikrofon pro přijímání telefonních hovorů. Pro spárování s telefon je připravený Bluetooth 5.2 a aplikace Zepp.

Samozřejmě potenciální kupce zajímá, jaká je výdrž hodinek Amazfit Bip 5 na jedno nabití. Výdrž zajistí baterie s kapacitou 300 mAh. Ta podle výrobce zvládne až 5 dní intenzivního provozu, případně až 10 dní běžného používání nebo 26 dní v úsporném režimu. Navíc operačním systémem je Zeep OS 2.0, který je pověstný svou energetickou účinností a podporou mnoha fitness funkcí. Na hodinkách proto můžete sledovat průběh sportovních aktivit, protože výrobce připravil více než 120 sportovních režimů.  V Evropě přijdou hodinky na 89,90 euro (2153 Kč) a ve Velké Británii na 89,90 liber. Vybrat si můžete z několika barevných variant, jmenovitě to jsou barvy Cream White, Pastel Pink a Soft Black.