Pokud jste fanoušci značky Redmi, můžete se už pomalu těšit na zítřek. Značka totiž právě potvrdila, že 3. srpna/augusta uspořádá v Číně velkou prezentační akci. Vše vypukne ve 14 hodin tamního času. Výrobce sice neuvádí co konkrétně představí, ale vzhledem k tomu, že Redmi na akci přizvalo i společnosti MediaTek a Pixelworks je pravděpodobné, že dojde na uvedení telefonu Redmi K60 Ultra.

O chystaném telefonu tipaři mluví už nějakou dobu s tím, že si pro něj Redmi připravilo relativně nový procesor Dimensity 9200+. Čipset debutoval v květnu/máji s vylepšeným výkonem jak CPU, tak i GPU a je postavený na 4nm výrobní technologii TSMC druhé generace. Jádra procesoru jsou rozdělená do tří clusterů s architekturou 1/3/4. Primární jádro Coretx-X3 je taktováno na 3,35 GHz, tři jádra Cortex-A715 mají takt 3,0 GHz a čtyři jádra Cortex-A510 mají takt 2,0 GHz. U modelu K60 Ultra tento čipset už potvrdily i testy Geekbench. Proto je jistě na místě, že se představovačky telefonu zúčastní i společnost MediaTek. Společnost Pixelworks se zas podílela na výrobě zobrazovacího čipu, který vylepší vizuály. Je také pravděpodobné, že Xiaomi vedle nového telefonu Redmi představí i další produkty.

Odhadované specifikace modelu Redmi K60 Ultra

O modelu Ultra se proslýchá, že má 6,67 palcový OLED displej s rozlišením 1,5K, tedy 2712 × 1220 pixelů. Obnovovací frekvence zřejmě dosáhne na 144 Hz. Do obrazovky je integrovaný i snímač otisků prstů. S procesorem Dimensity 9200+ údajně půjde do páru 12 GB a 16 GB operační paměti a 512 GB a 1 TB interního úložiště.

Baterie chystaného telefonu Redmi má podle tipařů slušnou kapacitu. Odhadují, že jde o 5000 mAh nebo dokonce 5500 mAh akumulátor. Samozřejmě velká baterie potřebuje rychlé nabíjení, a to může mít výkon až 120 W. A pro nás, globální fanoušky, je tu dobrá zpráva. Redmi K60 Ultra dorazí i na globální trhy, ale zde se bude prodávat jako Xiaomi 13T Pro. Uvedení mimo Čínu prý proběhne v září/septembri.